- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1527 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
127
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
macio_944
11
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
14 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1527 Culés
7
KNVB, czyli Królewski Holenderski Związek Piłki Nożnej umożliwia kobietom występy razem z mężczyznami na poziomie amatorskim, a osoba odpowiedzialna za tego typu rozgrywki podkreśla, że to krok w kierunku równości i różnorodności. Czy aby na pewno?
Nie jest kontrowersyjne stwierdzenie, że kobiety są generalnie fizycznie słabsze od mężczyzn. W piłce nożnej będącej sportem kontaktowym ma to ogromne znaczenie, a najdobitniejszym dowodem takich różnic są pojedynki drużyn kobiecych z męskimi do lat 18, 16, 15 i tak dalej, których wyniki raczej ośmieszają piłkarki niż podkreślają ich zdolności. Nietrudno przewidzieć, że kobiety nie będą miały łatwej przeprawy w amatorskich, brutalnie fizycznych ligach, co bynajmniej nie zachęci ich do uprawiania sportu, a raczej nie ograniczenie aktywności fizycznej wśród kobiet było celem omawianej reformy.
Może zatem zmiana jest krokiem w kierunku zrównania płac? Niekoniecznie, trudno spodziewać się sukcesów piłkarek w trudniejszych niż dotychczas warunkach. Chodzi co prawda tylko o rozgrywki amatorskie, ale pokazanie różnic w poziomie sportowym nie przysporzy idei równych płac zwolenników.
Pewnym wyjaśnieniem działań KNVB może być fakt, że w ten sposób można obejść problem osób transpłciowych w sporcie. Niestety, kosztem kobiet.
Wygląda na to, że kobiecy sport czekają bardzo trudne czasy. Trzymam kciuki, aby ta i inne zachodzące zmiany nie zniszczyły go doszczętnie, wszak aktywność fizyczna jest dla każdego i każdy może na niej skorzystać.
6
@patataj Absolutnie kretyński pomysł. Po coś te podziały na drużyny męskie i żeńskie są.
2
@patataj Może zróbmy mecze drużyn żeńskich vs męskich. Zobaczymy, czy to ten sam poziom...
2
@patataj już wyobrażam sobie jak iskrzy na boisku i te wszystkie sprzeczki kobieta vs mężczyzna a później dłuższe zawieszenia dla mężczyzn bo źle traktują kobiety :D