- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 999 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
13
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
55 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
52 odpowiedzi
norbi77
8
Jaki to jest cep :DBorek: "Nie mogę słuchać tego narzekania. Czekamy 4 lata na mundial, a potem... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 999 Culés
0
Pytanie do yerbaczy:Czy miał ktoś kiedyś problem z pleśnią w matero? Mianowicie zakupiłem dwa tygodnie temu matero Palo santo(jedno już przedtem miałem) po tygodniu użytkowania pojawiła się pleśń co jest dziwne bo nie trzymałem długo suszu w nim, mam pytanie czy da się odratować jeszcze takie matero? Są jakieś sposoby by się tego definitywnie pozbyć i bezpiecznie używać? Szkoda mi kasy…
1
@Gomess Pleśń jest biała i czuć pod palcem w dotyku.
Jeśli jest to zielone to nie jest to pleśń a żywica,która drewno pod wpływem gorącej wody uwalnia.
Palo Santo najtrudniej ze wszystkich naczynek(nie licząc glinianych) może zapleśnieć.
Jeśli natomiast już pojawi się pleśń to PS jest do wyrzucenia,albo po prostu nie da się go wykorzystać do picia.
0
@QUNJ No pojawił się biały puch obok tego robią się czarne plamy.
1
@Gomess Czarne plamy to od suszu i drewna raczej,ja w swoim 1 miałem dużo dziur i ubytków i sporo czarnego później się pojawiło.
A pachnie inaczej to PS,czy tak jak na początku samą zywicą? Bo jeśli czujesz innh gorszy zapach to spleśniałe jest raczej,a jeśli zapachu nie ma to:
-Możesz spróbować wyparzyć wodą-np. dzisiaj i jutro i sprawdzić czy nadal jest ten puch.
Jeśli nie będzie to pij i obserwuj,jeśli pojawi się ponownie,nie ryzykuj.
Ogólnie susz możesz zostawiać w PS na więcej,niż w innych matero,ale jak miałeś susz dość długo to nie ma co się dziwić.