- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1661 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
114
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
Danny Gaucho
10
☎️ Nie mam pamięci do Mundiali. Jakie te Mistrzostwa Świata w 2014 roku były... zaskakujące... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1661 Culés
1
Często ze stron różnych opcji politycznych słyszymy straszenie o mitycznej prywatyzacji służby zdrowia. Śmiać mi się chce, bo De facto już jest ona prywatna, a oprócz tego i tak zabiera nam się składkę zdrowotną. Dziś bez prywatnej wizyty u Laryngologa czy Dentysty,a także innych specjalistów to na NFZ byś się wyleczył, że ho ho.
Pierwysz raz w życiu spotkałem się ostatnio z tematem aparatów sluchowych. Po wizycie u Laryngologa Pani doktor skierowała mnie piętro wyżej do firmy zajmującej się sprzedażą takich to urządzeń (na występie już zaznaczę, że ewidentnie lekarz ma układ z tą firmą, bo tylko ja zachwala i nalega by tam się udać.
Po wizycie pietro wyżej Pani zaproponowała aparat firmy OTICON i podała cenę 4800zł (za sztukę, tak za jedną sztukę). Wiem występują i tańsze, ale i co za tym idzie gorsze, bo a to problem z reakcją na nagle dźwięki, a to nienaturalny dźwięk itd. Pani poinformowała, że NFZ refunduje po 700zł xD na jedno ucho co daje nam 1400zl refundacji i w efekcie koszt aparatów to 8400zł (bez akcesoriów jak ładowarka itp.) i co ma na to powiedzieć ktoś kto ma 1000 zł emerytury? Jaka to jest państwowa służba zdrowia? Ona się tylko tak nazywa kasę biorą, ale leczyć się z tego to każdy wie jak jest.
Edit: tak jest jeszcze opcja dofinansowania z PEFRON, dla osób z orzeczeniem, ale po wizycie w placówce dowiedziałem się, że pieniędzy już nie ma i może w przyszłym roku xD
Przy okazji poruszę inny temat, Pani z wcześniej wspomnianej firmy zaleciła dany model aparatu i powiedziała, że ceny sztywno narzuca producent. Po powrocie przekopałem internet i znalazłem kontakt do jednej z firm oferujących aparaty tego producenta. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że LEPSZY model od tego proponowanego mi na miejscu mogę kupić po refundacji za 7200zł komplet.. a tamten proponowany przez poprzednia firmę za 6200 po refundacji. Firma chciała mnie przekręcić 2200zł i do tego oferując mniej zaawansownay sprzęt. Ja sobie potrafiłem to sprawdzić, a co z osobami starszymi, którym nie ma kto doradzić?
Ogólnie wam powiem, że leczyć się w tym kraju to trzeba mieć zdrowie.
0
@IronSanHybrid to sobie wyobraz, że całe życie dawałes na służbę zdrowia, a nagle jest prywatna i tak musisz płacić. A te pieniądze co odkładałes państwo już przejadło.
0
@Djzordon No o tym właśnie piszę. To tylko jeden z przykładów, niestety wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy.