- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1741 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
83 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1741 Culés
1
Pierwszy raz chyba widziałem tak ciekawe ustawienie jakie miała dziś Valencia 4-1-3-2. Jestem ciekaw ile drużyn to niedługo podłapie, bo przy odpowiedniej kadrze, to może nieźle chodzić :)
0
@Naturopata Myślisz że u nas mogłoby takie coś istnieć?
1
@MesQueUnClub96 właśnie nie, bo u nas brak ofensywnych pomocników. A Busquets sam przed obrońcami to jest tragedia.
0
@Naturopata co trzeci zespół przecież tak gra.
0
@GeneralXavi ja pierwszy raz to widzę, a oglądam futbol od prawie 30 lat. Bardzo dobre zestawienie 5 broni i 5 atakuje teoretycznie, praktycznie jest inaczej wiadomo. Jednak przy takim ustawieniu dobrze powinno się grać wysokim pressingiem, bo dwójka napastników doskakuje do stoperów, dwóch skrajnych pomocników bierze obrońców i ofensywny pomocnik obstawia środek, a za nim przecinak na 5 w razie "W"
0
@Naturopata ale wiesz, do tego się sprowadza każdy skład, który gra dwoma napastnikami. Wtedy nie ma miejsca na prawdziwych skrzydłowych i są to właśnie tacy "ala pomocnicy", którzy grają szeroko albo napastnicy schodzą na skrzydła. Potem się to tylko sprowadza czy trener zdecyduje się grać jednym defensywnym pomocnikiem (4-1-3-2) czy dwoma defensywnymi (4-2-2-2) - ale wtedy i tak rzadkością jest, żeby obaj grali w tej samej linii.
FC Barcelona tak grała wiele razy, kiedy tylko Busqets był tym defensywnym pomocnikiem. Messi i Suarez jako napastnicy (Messi ostatecznie oczywiście i tak cofał się często po piłkę), a pomocnicy schodzili na skrzydła lub im pomagali boczni obrońcy. Klasycznych skrzydłowych nie mieliśmy w ogóle.
Jeszcze lepszym przykładem będzie Real w czasach "świetności", grali zazwyczaj tak:
Navas
Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo,
Casemiro,
Kroos, Modrić, Isco
Ronaldo, Benzema
taki był zresztą skład w finale ligi mistrzów z Juventusem
2
@GeneralXavi Tak, ale Ci pomocnicy to nie byli skrzydłowi ofensywni, tylko środkowi pomocnicy, którzy zagęszczali środek, dzięki czemu lepiej się broniło i była większa kontrola nad piłką. Przy 4-1-3-2 można grać takimi skrzydłami jak np. Adama Traore właśnie, tylko u nas nie ma ofensywnej 10. Szkoda Coutinho.