- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1262 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1262 Culés
2
Szansa na 20% inflacje w tym roku rosnie z kazda kolejna decyzja obecnego rzadu.
A jesli ludzie nie zrozumieja, ze z inflacja nie walczy sie bezkosztowo to niedlugo bedziemy gonili Turcje.
Najgorsze jest to, ze opozycja stanela do wyscigow kto da glupsza propozycje.
Wolny rynek i tak wygra ze wszystkimi partiami, tylko im rzady beda bardziej probowac obejsc mechanizmy rynkowe, tym bardziej zwykli ludzie beda musieli poniesc zdecydowanie wyzsze koszty
0
@Sehzade1899 Inflacja teraz rośnie przez koszty. Paliwa, opał, koszty produkcji. Co ma do tego akcja na banki?
0
@Sehzade1899 nie bronię pisu, ale zauważyłeś korelacje pomiędzy cenami energii, a narastająca inflacja?
0
@tbas przeciez ja nie mowie, ze 100% inflacji wynika z polityki pis-u. Natomiast chodzi mi o to, ze oni chca „zwalczyc” inflacje tak zeby ludzie tego nie odczuli, a wiec kolejne programy uruchamiaja itd i o to mi chodzi. To niestety spowoduje, ze na rynku gotowki bedzie w dalszym ciagu mega duzo, presja placowa jest niesamowita. Z inflacja walczy sie od „zawsze” w taki sposob:
-Doprowadza sie do sytuacji, w ktorej ludzie maja mniejszy dochod rozporzadzalny
-prowadzi to do spadku popytu na produkty i uslugi
-zmniejsza sie presja placowa na skutek mniejszego zapotrzebowania na prace ze wzgledu na spadek popytu.
Mowiac krotko z inflacja walczy sie doprowadzajac moze nie tyle do recesji co do spowolnienia gospodarczego.
Jak chcecie obnizyc inflacje jak w pierwszym kwartale PKB mogl urosnac REALNIE o nawet 10%, a wiec nominalnie o 20% (1/5 polskiego PKB!).
A tu co chwila slyszy sie o kolejnych pomocach, programach, dotacjach, skladkach, funduszach. Ile jeszcze?
Stopy procentowe teraz na poziomie 8% to jest pewnik. A jak dalej beda tak dzialac to i 10% nie jest wykluczone.
I tutaj jest to co mialem na mysli: rzad „pomaga” w krotkim terminie, ale w terminie srednim i dlugim wszyscy beda musieli poniesc duzo wiekszy koszt.
Niestety, trzeba rok/dwa sie przemeczyc, pomagac jedynie tym w najgorszej sytuacji i tyle. Innego wyjscia nie ma