- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1437 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
19
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
doc
3
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Karol145
2
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1437 Culés
7
Wielki dzień feminizmu! Pierwsza premierka Włoch!
W końcu mentalne średniowiecze kuli ogon i ucieka z Półwyspu Apenińskiego, w końcu Włosi nie muszą się wstydzić obrzydliwych mężczyzn na wysokich stanowiskach, w końcu młode Włoszki spojrzą w ekran telewizora i pomyślą: "to kobieta, mogę być jak ona.". Trudno o lepszy wzór niż dzielna, wyemancypowana kobieta. Jak to dobrze, że równość i postęp zawitały do tego południowoeuropejskiego ciemnogrodu.
Niestety, przed Włochami i całą Europą nadal długa droga. Patriarchat przyjął cios egalitarną włócznią, ale jest teraz tym groźniejszy, wściekle wije się i syczy, atakuje kobietę, która odważyła się wychylić przed szereg, zajadłym seksizmem - za przeszłość, za poglądy, za styl oratorski - kto dał tym chorym z nienawiści mężczyznom prawo decydować jak kobieta ma mówić i myśleć?! Stoi za tym wyłącznie ich mizoginia podlana toksyczną męskością, boją się silnych i niezależnych kobiet, dokładnie takich jak Giorgia Meloni - wybitna, jak każda kobieta zresztą, włoska polityżka. Na szczęście są postacie takie jak ona, które rychło rozbiją patriarchalny status quo w drobny mak by nastała równość i tolerancja.
1
@patataj
No nie wiem nie wiem.
Te krzyki. Te szaleństwo w oczach.
Może się skończyć jak w anegdocie po śmierci Jana Pawła II.
Zapytano urzędnika z kancelarii papieskiej:
- Czy po tak wspaniałym pontyfikacie, jest szansa, aby wkrótce Stolicą Piotrową władał kolejny papież z Polski..
A ten odpowiedział:
- Może za trzysta lat...
1
@patataj dawno się tak nie uśmiałem.
2
@patataj nad premier Finlandii czy NZ i nad Kamalą do teraz pewne środowiska się spuszczają xd
A to w naszej "zacofanej" Polsce mieliśmy Kopacz i Szydło na stanowiskach PM przed tamtymi nowoczesnymi krajami xd