- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1042 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
175
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
6
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1042 Culés
0
Miałem niedawno wyrywanego zęba, mam jakieś objawy i sprawdzam czy to może być zapalenie albo suchy zębodół czy po prostu normalne gojenie. No i dziwię się dlaczego są aż takie różnice na polskich i angielskojęzycznych stronach. Te same objawy w Polsce są uznawane za patologiczne i wskazują na suchy zębodół, a na zagranicznych stronach są określane jako całkowicie normalne. Nie wiem z czego to wynika.
Na przykład opuchnięcie policzka, czytając po polsku mogę się dowiedzieć że to zapalenie i muszę się skontaktować z dentystą, natomiast po piszą że to normalna reakcja organizmu i nie ma czym się przejmować.
Inna sprawa to biało szary nalot w miejscu wyrwania, po polsku to objaw suchego zębodołu, po angielsku to normalna sytuacja gdzie krew przez wypłukanie czerwonych krwinek przyjmuje właśnie biało szarą barwę i nie tylko to nie jest coś złego co wręcz jest to pożądane bo wskazuje na prawidłowe leczenie.
Nigdy nie miałem wyrywanego zęba więc nie wiem czego się spodziewać. Zastanawia mnie tylko odkąd się biorą aż takie różnice. I uprzedzając, nie czytałem tylko jednej strony, ale kilka różnych i wszędzie jest praktycznie to samo.
0
@Nano22 To może zamiast słuchać kolejnych internetowych wyroczni, lepiej wybrać się do chirurga co zęba usuwał? W cenie wyrwania zawarte są wszelkie konsultacje w razie powikłań..
0
@Kleps0n Tak, ale jeśli wszystko jest w porządku to po co mam iść do chirurga?
1
@Nano22 Z mojego doświadczenia po wyrwaniu ósemki - jeżeli po kilku dniach od wyrwania nie odczuwasz bólu, to wszystko jest w porządku.
1
@Nano22 Generalnie suchyzębodól to tak boli że nie musiałbyś sprawdzać tego w necie tylko od razu byś szedł do stomatologa. Natomiast opuchlizna, nalot na skrzepie, lekki ból przez kilka dni to normalna sprawa. Po za tym jeśli nie jarałes fajek, nie piłeś alko albo nie płukałeś gwałtownie ust przez pierwsze 48h to skrzep na tyle zawiązał się że nie powinien wypaść i się wszystko ładnie goi.
0
@against_modern_football @Maciej_T dzięki za rady, wygląda na to że na szczęście wszystko jest w porządku
0
@Nano22 Żeby się upewnić? Ja miewałem podobne objawy, ale ze względu na brak czasu nie poszedłem, choćby dla świętego spokoju. No, ale przeszło, także powodzenia i tobie :D