- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1290 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
167
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Conradxc
4
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1290 Culés
3
Czasami zastanawiam się jak w futbol zmieni się organizacyjnie i pod względem gry w ciągu najbliższych 20-30 lat.
Jeśli cofnąć się do roku 1990, wyobrażenie sobie, że zawodnicy w sile wieku będą grali w krajach arabskich za ciężkie pieniądze, to było coś z gatunku science fiction.
Tak samo przepływ dowolnej liczby graczy z UE do dowolnego zespołu w ramach Unii było niewyobrażalne. Dla kogoś młodego wyobrażenie, że tylko trzech obcokrajowców mogło grać w zespole to abstrakcja, a tak kiedyś było.
Inną rzeczą nie do pomyślenia było to, że jakaś liga zyska niewyobrażalną przewagę finansową nad innymi. A tak jest teraz w przypadku Anglii. Kwoty transferów w sumie powinny szokować, ale tak się nie dzieje, bo wszyscy się przyzwyczaili, a granice przesuwano nieustannie od wielu dekad. Kiedyś transfer Roberto Baggio za 8 milionów szokował świat i pytano o granice rozsądku. Podobnie Shearer za 15 mln funtów.
Strukturalnie ciekawi mnie czy ligi będą funkcjonować w obecnym kształcie, czy przyjdzie jakaś szokująca rewolucja i do gry o najlepszych zawodników włączą się nie tylko kraje arabskie, co spowoduje spadek znaczenia lig europejskich.
Oby nie - nie wyobrażam sobie piłki nożnej bez silnej europejskiej piłki
11
@Comentateiro a ja mam nadzieję, że Araby się pomylą i zainteresowanie ich ligą okaże się dużo niższe niż się spodziewają. Ja na przykład nie zamierzam oglądać ani jednego meczu tej wielbłądziej ligi, liczę, że inni się przyłączą.
1
@Zoker czyli nie oznaczać Cię do podsumowania o Arabii?:D
1
@escarabajo możesz oznaczać, ale nie chcę dorzucać się do statystyk oglądalności :D
1
@Zoker tu chyba nie chodzi o zainteresowanie liga arabska, a zainteresowanie sama Arabia. Jest coraz większy nacisk na elektrykę zamiast benzyny wiec oni już szykują się pod turystykę, a ściąganie gwiazd piłki, które maja miljony ludzi obserwujących będzie miała ochotę na odwiedzenie tych miejsc. Zabieg marketingowy
0
@Zoker to był żart, spokojnie:)
A na poważnie, Arabia już zrobiła swoje sprowadzając CRa, wystarczy spojrzeć na nasz kraj.
1
@escarabajo wystarczy spojrzeć na La Ramblę* :D
1
@Comentateiro Myśle że pieniądz stopniowo zniszczy piłke.