- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1523 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
77 odpowiedzi
Arkon
7
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
GreenNinja55555
19
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Czy zamierzasz śledzić dokładłnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1523 Culés
7
Jednym z punktów programowych PO jest:
"podjęcie konkretnych decyzji, które zwolnią z obowiązku odrabiania prac domowych" [TVN24]
Nie no, lepie w ogóle szkołę zlikwidować
@michal26 @tomek8756 @Barca1992 @Przemek2323 @Kondziubarca
1
@Kgorecki2500 Wystarczy ją doszczętnie zreformować, a od czegoś trzeba zacząć. Nauka powinna płynąć z zainteresowania, a nie przymusu i do tego powinniśmy dążyć jako społeczeństwo.
6
@Kgorecki2500 Prace domowe to jest średniowiecze i nie ma żadnej skuteczności, umysł po całym dniu szkoły jest już przeładowany i robienie prac domowych to tylko obciążanie dzieciaków. Ogólnie nie powinno się nad nauką spędzać więcej niż 8 godzin dziennie, gdzie efektywnego czasu realnie masz ze 3 godziny po których tracisz skupienie.
A życie dzieciaka wygląda tak, że ślęczy w szkole przez te 6-7 godzin, z każdego przedmiotu dostaje pracę domową, lekturę do czytania i materiał na sprawdzian/kartkówkę i kończy się tak, że cały dzień musisz się uczyć z czego nic potem nie wynika.
Likwidacja prac domowych jest bardzo dobrym posunięciem, tu powinien być system prac indywidualnych, projektów a nie klepania przykładów czy przepisywanie podręcznika.
0
@Tasde Wiem przecież jak to wygląda. I tak się nie zgadzam. To, że dziecko dostanie do zrobienia trochę w domu nie sprawi, że nic się nie nauczy. To ma pożytek dla nauki bo zawsze więcej się zapamięta robiąc jeszcze dodatkowo coś samemu w domu.
Taki sam bezsensowny populizm jak skrócenie tyg. pracy.
1
@Kgorecki2500 Ale nie ma znaczenia czy się zgadzasz czy nie. Nad pracami domowymi badania trwają od lat i trudno jest wykazać jakiekolwiek zalety.
Nie odnaleziono żadnej korelacji między pracami domowymi a wynikami w nauce i możesz z tym dyskutować, niewiele to zmienia.
0
@Tasde Ale na pewno nie szkodzą więc ja problemu nie widzę. Będąc rodzicem nie byłbym zadowolony z takiego rozwiązania.
1
@Kgorecki2500 Twoim zdaniem spisywanie zadań domowych z neta, a teraz jest to prostsze niż kiedykolwiek, ma jakąkolwiek wartość? Wybacz, ale nie nadążasz za cywilizacją.