- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1892 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
160
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1892 Culés
2
No trochę Baśka przestrzeliła xD btw ostatnio fajny pomysł na edukację np. historii zarzucił Wolski. Nie uczyć dat, które można łatwo i szybko znaleźć w internecie tylko przyczyn, skutków i biegu zdarzeń, powiązań pomiędzy nimi. Podoba mi się ten pomysł, ale na razie zaczynamy od du... Strony, czyli zniesienie zadań domowych. IMO to powinny być działania końcowe po reformie, a nie wstępne. Na pewno trzeba zmienić podejście do nauki pokolenia cyfrowego.
0
@BorzyKrzys jednak podstawe daty mozna by było wiedzieć.
Po za tym prace domowe to relikt przeszłosci który dobrze ze zostaje wyrzucony
Nauka jest w Szkole.
3
@BorzyKrzys Wiesz, ciężko powiązać przyczyny i bieg zdarzeń, jeżeli nie orientujesz się czasowo w wydarzeniach. Dat w szkole wcale nie ma tak dużo, a większość i tak jest konieczna do odniesienia w czasie.
@MarioVeB! Ja bym nie powiedział, że jest to model przeszłości. W niższych rocznikach faktycznie nie ma co nimi zaprzątać sobie głowy, ale one bardzo dobrze uczą systematyczności i robienia czegoś na własną rękę.
2
@Khajio wystarczy znać ramy czasowe np. lata 20 XX wieku. Dokładną datę można szybko ustalić. Należy uczyć tego co napisałem, bo często jest tak, że daty się szybko zapomina, a nauka o przyczynach np. II WŚ zostaną dłużej w głowie, a żeby to poznać w rzetelny sposób trzeba jednak przeczytać publikacje naukowe
@MarioVeB! Relikt przeszłości? Chłopie to trzeba najpierw zmienić program nauczania i cały system, żeby można znieść zadania domowe, a nie na odwrót...
2
@BorzyKrzys W Polsce nie ma i nie ma i nie będzie sensowne reformy edukacji. To co zrobi jedna czy druga ekipa, to pudrowanie trupa pod publiczkę.
1
@BorzyKrzys xD gościu oni muszą podnieść ich wypłaty bo podnoszona jest minimalna i nauczyciel by zarabiał poniżej, teatr dla gojów że oni tacy dobrzy xDDD.