- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1607 Culés
Gorące dyskusje
kacperFCB_
32
@Karol145 widzę, że kolega lewak kultywuje złotą zasadę banteru politycznego "Daj lewakom... » Czytaj dalej
96 odpowiedzi
kodi77
68
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
draxidox
1
Konfederacji się stolik wywrócił i telefonu brak xDhttps://x.com/SzJadczak/status/206906344008624... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1607 Culés
8
To nie były nazistowskie obozy. Taki kraj nigdy nie istniał. To narracja przyjęta przez Niemców, która ma rozmywać ich odpowiedzialność. Bo nazistowskie, czyli niczyje.
Nie trzeba być wybitnym historykiem i geografem w jednym, by wiedzieć że prawidłowe określenie to niemieckie obozy zagłady na terenie OKUPOWANEJ Polski.
2
@MESSIah16 Ale żeś się odpalił @Luciano99: https://zapodaj.net/plik-vGchHeDLHS
0
@DonCarletto napisalem prawdę, ten zrzut z tyłka :)
Bo nie podważam, że nie są naszym partnerem gospodarczym. Są. Ale to również Niemcy zakładali w Polsce obozy. Glupi jest ten, kto przymyka oko na klamstwo i plucie w twarz.
0
@MESSIah16 Chyba nie załapałeś xD. Piszę o @Luciano99, nie o tobie.
0
@MESSIah16 To nie jest narracja przyjęta przez Niemców, a przez Aliantów starających się "ocieplić wizerunek" nowego sojusznika w zimnej wojnie.
1
@DonCarletto luz, myślałem ze to ją podzielasz :)
1
@MESSIah16 Swoją drogą... Korzystanie z pojęcia "naziści" jest wbrew pozorom nawet bardziej poprawne. Oczywiście Niemcy były siłą dominującą i głównym prowodyrem wojny, ale nie byli w tym sami. W samej Europie 1/3 zabitych żołnierzy państw Osi to narodowości inne niż Niemcy. Około 4mln niemieckich żołnierzy zginęło na wojnie, ale do tego dochodzi jeszcze około miliona innych narodowości w armii niemieckiej oraz kolejny milion sojuszników Niemiec. Chociaż sojusznicy akurat nie byli nazistami, a faszystami. Dlatego wg mnie najlepiej używać "państwa Osi", bo jest to najbardziej zbieżne z prawdą historyczną.