- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1513 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
doc
6
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
16
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1513 Culés
5
Podsumowanie wyborow samorządowych.
Prezydenci miast (zgodnie z ustawą, ponad 100 tys mieszkancow, łącznie 107 miast):
Niezrzeszeni / bezpartyjni - 52
Koalicja Obywatelska - 41
Lewica - 6
PiS - 4
Trzecia Droga - 2
Konfederacja - 1
Koalicja Obywatelska / Lewica (wspólny kandydat) - 1
0
@MOLESTA Tymczasem Bełchatów ok 55 tys. :P
0
@MOLESTA Powyżej 100 tys. mieszkańców lub miasto wojewódzkie przed 1999r., Bełchatów ma prezydenta zamiast burmistrza z drugiego przytoczonego powodu.
EDIT: Przepraszam bardzo, doczytałem ustawę z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym i wprowadziłem wcześniej w błąd, ponieważ Bełchatów nie był nigdy miastem wojewódzkim:
art. 26 ust. 4 u.s.g. "W miastach powyżej 100 000 mieszkańców organem wykonawczym jest prezydent miasta. Dotyczy to również miast, w których do dnia wejścia w życie niniejszej ustawy prezydent miasta był organem wykonawczo-zarządzającym."
Tak więc faktycznie są dwa przypadki, kiedy miasto zamiast burmistrza ma prezydenta, ale drugi nie jest związany faktem statusu miasta wojewódzkiego przed 1999r., a nazwą organu wykonawczo-zarządzającego przed 1990. Moje błędne przekonanie wynikało z faktu, że zwyczajowo tytuł prezydenta występował w miastach wojewódzkich, co przełożyło się na dalsze funkcjonowanie organu w tej nazwie po wejściu w życie u.s.g.
0
@Kgorecki2500 opieralem sie na tym artykule:
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/dominacja-koalicji-obywatelskiej-w-miastach/7g774hw?utm_campaign=cb
0
@MOLESTA Nie no, dobrze jest. Bełchatów formalnie ma prezydenta ;) po prostu ma mniej mieszkańców
0
@MOLESTA no i dobrze:)