- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1539 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
85 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1539 Culés
6
Dokładnie. Jak można podważać decyzję wodza narodu xD
3
@Kgorecki2500 a gdyby tak uzyc googla i poczytac? https://mamprawowiedziec.pl/czytelnia/artykul/jaka-role-odgrywa-parlament-w-zawieraniu-przez-polske-umow-miedzynarodowych
Ratyfikacji w Polsce dokonuje prezydent, ale w zależności od tego, jakiej sprawy dotyczy zawierana umowa, jej proces może przybrać różną formę. Polska Konstytucja, w artykułach 89 i 90, przewiduje trzy tryby przystępowania do umów międzynarodowych: małą i dużą ratyfikację oraz tryb szczególny.
Najprostszym trybem ratyfikacji umów międzynarodowych jest tzw. mała ratyfikacja. Dotyczy ona umów o małym znaczeniu, więc nie wymaga wyrażonej w ustawie zgody parlamentu. Oznacza to, że ratyfikacji dokonuje sam prezydent, podpisując umowę.
Większość zawieranych umów międzynarodowych podlega tzw. dużej ratyfikacji. Aby prezydent mógł ratyfikować taką umowę, Sejm i Senat muszą wyrazić na to swoją zgodę w formie ustawy ratyfikacyjnej. Ustawa taka musi zostać przegłosowana przez obydwie izby parlamentu zwykłą większością głosów, w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów i senatorów.
Ten tryb obowiązuje podczas zawierania umów, których treść dotyczy:
1) pokoju, sojuszy, układów politycznych lub układów wojskowych,
2) wolności, praw lub obowiązków obywatelskich określonych w Konstytucji,
0
@Kgorecki2500 Ja proponuje Trybunału Stanu dla Krzysztof Bosak
0
@Szklaner Zapomniałeś o punkcie 4) znacznego obciążenia państwa pod względem finansowym,
Ale rozumiem, że to nas nic nie będzie kosztowało.