- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1563 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
19
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
doc
4
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Karol145
2
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1563 Culés
0
Nadal vs Kyrgios rivalry
0
@barcelonaLM Kyrgios przez Ruuda rzucał krzesełkami więc wiesz xD
Ale ogólnie to Kyrgios potrafił grać na BIG3
3
@barcelonaLM Nadal w swoim prime był piękny na hardzie.Za mało trochę osiągnął względem umiejętności na twardej.
1
@barcelonaLM Nadal co zrobił wtedy w 2022 last dance.
Ogromna szkoda, że nawet wtedy dopadły go ciężkie urazy. Najpierw złamane żebro z Carlitosem w IW.
Potem kontuzje przed RG, ale dał radę i zagrał genialnie na Serba w 1/4. Potem ten niesczęśny Wimbledon, gdzie zaczął grać jak z nut i mógł być epicki finał na Serba.
2
@Encore to wiadomo
Po US Open 2013 potem grał świetne AO, ale kontuzja w finale na Wawrinkę zabrała szansę na szlema.
Potem po 2013 roku ogólnie były duże ciężary. Jeszcze FO dał radę wygrać, ale on tam nawet nie musiał być prime (nawet grając na trudnych rywali), żeby wygrywać - patrz 2022, ale spokojnie mógł więcej.
Ogólnie AO to były męczarnie w kontekście urazów
0
@Encore na trawie też bym powiedział, że powinien wygrać więcej (może nie tak wiele jak na hardzie, ale powinien) - on od W 06 dochodził do finału każdego W do roku 2011.
Mocno na niekorzyść jego zagrało też granie częściej pod dachem i takie pojedyncze mecze na serwobotów. Z Wimbledonu 2017 (tutaj niby 4 runda, ale widać było, że w 2017 wrócił Rafa), 2018 czy 2022 mógł wyciągnać jakiegoś wina.
1
@mekston 2017 przegrałby z Federerem, 2018 to była najlepsza szansa, niestety przepisy przeszkodziły
0
@barcelonaLM Rafa w prime miażdżył Rogera na hard court. Takiego Alcaraza czy Sinnera to by odprawił rowerkiem
0
@barcelonaLM możliwe, że by przegrał, ale szkoda, że nie widzieliśmy tego meczu.
Tak samo 2022 z Serbem mógł być obiecujący finał
Plus oczywiście boli rezygnacja z Wimbledonu 2009, 2016 chyba, też 2021
1
@mekston w 2019 Fed wygrał to tym bardziej w 2017. Wtedy Federer miał sposób na Nadala, chociazby złomowanie w IW
1
@barcelonaLM tak było, że tam Fed trochę pozmieniał w swojej taktyce na Rafę.
2019 to był last dance Feda, ale też gruby choke w finale, gdzie dominował Serba, ale well taki jest tenis.
Natomiast Rafa mógł mimo wszystko wziąć AO wtedy. Wyrównane starcie, ale to Fed był górą. Rafa też mógł odczuwać długie starcie z Dimitrovem - który zagrał chyba mecz życia i może turniej życia na szlemie, ale na Rafę nie starczyło.