- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1682 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
19
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
doc
3
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Karol145
2
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1682 Culés
1
Ostatni błąd i samobojstwo w Krakowie obnaża systemowe błędy w policji. Ilość niedopełnien poraża jak fiński nóż.
Na przykładzie Wrocławia - mężczyzna zatrzymany i doprowadzony do jednostki. Nie dokonano wymaganej proceduralnie kontroli osobistej. Doprowadzony i zatrzymany na komisariacie - brak procesowego przeszukania, czyli standard golizna i przysiady. Później podjęty konwój przez zmarłych funkcjonariuszy - też powinni sprawdzić zatrzymanego.
Lecimy dalej - brak kajdanek na ręce trzymane z tyłu, kardynalny błąd policjantów. Wyciąga 40cm broń i zabija obu fuszy.
A dlaczego tak się dzieje? Cięcia budżetowe, zamrożone podwyżki na 2-3 lata, słabe warunki pracy skutkują odejściami przedwczesnymi po 15 latach, dzisiaj 1 osoba chętna na 1 wakat. Obniżyli kryteria doboru w sprawnościowce jak dla przedkszkolakow, coraz więcej kobiet w policji z metra ciętych, jeden patrol na dwa rejony biegający z interwencji na interwencję. Wychodzi na mównicę Siemoniak i mówi że potrzeba zmian. Wojsko podpięte pod PKB, a policja jeździ 15letnimi kijankami i próbuje dogonić BMW 7.
Będzie tylko gorzej, coraz więcej też jest zdarzeń nadzwyczajnych.
2
@LOPEZ16 Do tych przyczyn takiego stanu rzeczy, które wymieniłeś dorzuciłbym jeszcze "rutyna". Często gubi ich po prostu rutyna i podchodzą już do tych zatrzymań bardzo rutynowo. Przez to tracą czujność i dochodzi do wypadków. Po X latach w służbie wielu z nich już po prostu nie myśli o BHP.
0
@MesQueUnClub_87 w sumie śmiesznie wyszło z tekstu „podjęty konwój przez zmarłych policjantów” - normalnie jak w Resident Evil :D