La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1185 Culés

konto usunięte

0

Nie rozumiem po co klubowi przedłużanie de Jonga. Widać że nic nie chce rozbijać, sportowo po Piku w 2021 roku coraz gorzej. Nawet amortyzacji za dużo nie zostanie by mieć z tego więcej korzyści. A jeszcze zaczyna od niego emanować nowym Umtitim, bo gra już dosyć zachowawczo.

0

@Nightraider bo Barca jest mu winna kupę siana i wolą to na raty spłacać.

1

@Nightraider Gdyby dali mu odejść za darmo to mocno odciążyliby budżet płacowy i to by było moim zdaniem lepsze rozwiązanie, niż kolejne przedłużenie bo oni wolą się łudzić, że odzyskają za niego jakieś pieniądze z transferu mimo, że jego wartość będzie wyłącznie spadać w dół, a nie ma żadnej gwarancji, że po pierwsze ktoś go kupi (wątpliwe z takimi zarobkami), a po drugie, że w ogóle rozpatrzy jakąkolwiek ofertę (patrząc na jego dotychczasowe podejście). Jeżeli faktycznie Flick jest takim fanem Holendra to też pewnie ma to wpływ na to co postanowi zarząd.

1

@Nightraider jak nie wiesz o co chodzi u Laporty? Zawsze to samo hajs, szukanie gdzie się da złotówki by zarejestrować kogoś.

konto usunięte

0

@Safrani i spłaca to jako część pensji. 18 mln euro brutto nie kupa siana biorąc pod uwagę, że Busquets i Pique w ostatnim sezonie zarabiali pensję na poziomie Griezmanna. To w zasadzie pieniądze jakie u nas Dembele dostał z marszu gdy przychodził. Jest bliżej takiego Fatiego niż Lewandowskiego. Rozbicie tego i tak nic nie wniesie bez przelicznika 1:1, bo de Jong nie zgodzi się nagle to rozbić tak by grać za pieniądze takie co załóżmy Gavi, by Laporcie się Excel zgadzał.

konto usunięte

1

@tbas i zrobi zaraz to co Bartomeu. Poprzerzuca problemy na następców. Z kapitanami tak wyrzeźbił w 2021 roku, że w 2022 roku obciążali nas na 100 mln euro.

1

@Nightraider Dokładnie, ale uśmiechnięci socios, dalej nic nie bedą robić.

0

@Nightraider no spłaca jako część pensji. Tylko problem jest taki, że Barca mu wisi naprawdę grube siano. Oprócz zaległych pensji winni są mu premie lojalnościowe i inne. Według raportu finansowego najprawdopodobniej jest to coś koło 100 mln. Ile spłacili do tej pory? 20-30 mln?

konto usunięte

0

@tbas oni to wręcz popierają, bo cieszą się z rezultatów kreatywnej księgowości. Analogicznie nie podoba mi się jak prawdopodobnie rozegrali sprawę z Lengletem. Owszem, może rozbił kontrakt, ale nie zrobił tego równomiernie tylko tak, że w sezonie 2026/2027 by zarabiał najwięcej. A wtedy już Laporty może nie być. Nawet w FFP finalnie nie skorzystaliśmy z tego, bo już wtedy ciułaliśmy na rejestrację Olmo. Mam nadzieje ze jednak się okaże że nie przedłużył, bo w komunikacie tego nie dali.

konto usunięte

0

@Safrani srodowisko de Jonga wypuściło do mediów liczby. Gdy wybuchała pandemia, to głównie kapitanowie i paru piłkarzy odraczało pensje. Reszta była dosyć oporna. Dopiero w październiku niektórzy przemodelowali umowy jak Lenglet i de Jong przedłużając kontrakt ze zmienną strukturą płatności. Czyli zamiast jakiegoś aneksu najpewniej po prostu zgodzili się zdenominowac kontrakt by potem mieć komin, co może przepaść przy odejściu. To by tłumaczyło też motywację obu panów. Póki co z tego grona tylko ter Stegen dogadał się z klubem. Były też w tym wycieku dane na temat zmiennych, które są łatwe do spełnienia i to z raptem parę milionów euro. Na koniec umowy też ma pójść premia lojalnościowa. Jednak to też nie była kwota z kosmosu. Gdy go wypychali do Manchesteru United, mówiono o zaległościach rzędu 17 mln euro tylko nie podano finalnie czy Netto czy Brutto. Ale mi sie kalkuluje że to kwota brutto. W sezonie 20/21 grał za 3-4 mln euro, potem w kolejnym za 8-9 mln euro. Więc uśredniając to potem, by się wszystko mniej więcej zgadzało. Pierwsza partia premii była wypłacona do 30 czerwca 2024, bo obejmowała to co obiecali w 2019 roku i to co potem Bartomeu dorzucił w 2020 roku. Czyli skosił nawet dwie premie. Nie bez powodu media mówiły, że zeszły sezon był najgorszy w kontekście umowy de Jonga.

0

@Nightraider ja się nie opieram na mediach, tylko raporcie finansowym. Tam masz wszystko czarno na białym. Trzeba tylko sobie dodawać. Nie interesuje mnie środowisko de Jonga i artykuły Mundo, czy Sportu.

konto usunięte

0

@Safrani tylko że 100 mln euro jest nierealne zupełnie. To kwoty jakie wisieli Messiemu i potem polubownie ugadywali spłacanie w ratach.

0

@Nightraider ja piszę o kwotach brutto. I one są jak najbardziej realne. Wystarczy, że przez trzy lata płacili mu dużo mniej, niż w umowie. Plus premia za podpis. Plus dwie premie lojalnościowe. Plus kilka premii za grę i zajęte miejsca.

konto usunięte

1

@Safrani dla mnie są nierealne. Poczekamy, w końcu prędzej czy później wszystko się rozjaśni. Nawet Bartomeu na koniec nie dawał rady trupów upychać w szafie by nie wylatywały.

A trupem dla Laporty może się okazać przy okazji Lenglet, gdzie są rozbieżności do tego czy w końcu przedłużył umowę z rozbiciem kontraktu i odnośnie struktury. Ale patrząc na to jak jego wypożyczenie „ułatwiło” rejestrację Olmo, wątpię że to zrobił.

0

@Nightraider ale na co czekać, jak wszystko było w raporcie finansowym?

Wystarczy, że przez trzy sezony płacili mu między 15-20 mln mniej. Już masz 50. Dwie premie lojalnościowe po 10. Plus premia za podpis 10. To już Ci daje 80 mln. Dolicz odsetki, dolicz premie bieżące z sezonu.
Oczywiście wszystko brutto.

konto usunięte

0

@Safrani podeślesz link?

0

@Nightraider ja nie wiem, gdzie tego w tej chwili szukać. Być może na stronie Barcelony. Czytałem jak opublikowali

konto usunięte

0

@Safrani jak gdzieś kiedyś się napatoczy to podeslij, może po drodze sam trafię. Nie chce być złośliwy, nieufny czy złowrogi jednak na słowo to już dziennikarze wierzyli Laporcie i się zdziwili.

0

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?