- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1644 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
95
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Batys
13
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
26 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1644 Culés
9
Byliśmy przed a nawet za.
8
@D10SLEO Do dziś nie wiem co skłoniło Tuska i ogólnie KO do podjęcia decyzji o Trzaskowskim kandydującym na prezydenta mając obok Sikorskiego i patrząc na to jak ten kraj jest podzielony nie tylko politycznie, ale też światopoglądowo. Sikorski zmiażdżyłby Nawrockiego, Mentzena i kogokolwiek innego. On trochę łączy te dwa światy. A tak - Trzaskowski ma sporą przewagę, ale uj wie co się stanie w drugiej turze, mimo że jest oczywistym faworytem.
PS. Abstrahując od powyższego materiału ofc, bo szkoda to komentować, kwestie kłamstw czy manipulacji za bardzo się nie różnią w ujęciu partii.
8
@D10SLEO Politycy kłamią no szok normalnie, kto by się spodziewał :)
2
@D10SLEO I beda was tak rznac dalej, a wy się kłóćcie który to polityczek jest najlepszy. Tylko dup wysoko !!
6
@macio_944 ja też nie wiem. Sikorski jest umiarkowanym konserwatystą, wytrawnym politykiem. On by zagarnął nie tylko liberalny elektorat, ale i część prawicowego.
Wydaje mi się, że Sikorski nie dałby się sterować Tuskiem i o to tutaj poszło. To jest najbardziej prozaiczny powód, ale wydaje się, że jedyny sensowny.
Ja tam się cieszę, bo Mentzen ma szanse na drugą turę.
Paradoks jest taki, że druga tura będzie dla niego prostsza od pierwszej xD
Trzaskowski nie zdobędzie elektoratu prawicy, której aktualnie...jest więcej niż lewicy. Oprócz tego mamy centrum i mamy elektorat tzw. liberalny i konserwatywny. Każdego jest po trochu. Dobrze opisuje to ta podwójna oś, która. Na pewno wiesz o jaki układ chodzi. Z grubsza to:
https://e7.pngegg.com/pngimages/888/684/png-clipart-nolan-chart-political-compass-political-spectrum-political-party-ideology-politics-angle-white.png
Tłumacząc na podstawie tego diagramu, to Trzaskowski zagarnia całość "progressive" i powiedzmy wchodzi w połowę "libertarian" oraz "centrum".
Z Mentzenem będzie miał problem i to nie mały, bo Mentzen zgarnie praktycznie całość "conservative" i nie wiem czy nie większa część "Authoritharian" oraz "Libertarian". W Polsce masz więcej konserwatystów niż postępowców. No tak jest i koniec.
Zadecyduje pewnie centrum. Więc walka Mentzena z Trzaskowskim będzie zwyczajnie ciekawsza
1
@macio_944 to proste jeden jest genialnym ministrem spraw zagranicznych a srogi kandydat ma 5 języków studia Oxford we Francji, raciwał w kongresie. Z kongresmenem studiował we Francji .Był w europarlamencie i poznał towarzystwo dyplomacji.Jak pojechal do Monachium rozmawiał z szefem NATO.jest prezydentem Warszawy kolejną kadencję zna prezydentów innych stolić.Byl ministrem cyfryzacji Ma głębokie doświadczenie. Żaden z kont kandydatów nie może nawet stanąć ze swoim cv.....Jak masz takich 2 gości to musisz ich jakość ogarnąć.Prawda jest taka że kariera Trzaskowskiego pod to była robiona.A pikniki były to pod to .Od lat zbierał kompetencje.