- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1618 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
75
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
CLS63AMG
33
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Terroriser
0
@Karol145 jakos nie zauwazylem skretu w prawo a wrecz przeciwnie.
96 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1618 Culés
3
Niezbyt dobra informacja. Z udziału w Konklawe wycofuje się dwóch kardynałów i to tych bardziej konserwatywnych. To, i tak już niezbyt liczne, grono takowych kardynałów się pomniejsza.
https://x.com/DecreviD2BC/status/1914805132576841998
1
@zadafcb dalej wierzę w czarnego papieża. Sarah jest mocno konserwatywny i tego oczekuję od nowego papieża. Może nawet powrót do Mszy Trydenckiej?
2
@michal26 bardzo chciałbym Saraha, ale wątpię patrząc na obecne Kolegium Kardynałów, niestety. Myślę, że najbardziej konserwatywnie jak może się stać to Erdo, w Saraha czy Burke'a nie wierzę niestety. Kard. Canizares to właśnie jeden z Kardynałów, który odprawiał Mszę Trydencką. Co do czarnych to jeśli, któryś to pewnie Turkson, bądź Ambongo, którzy są może bardziej konserwatywni niż wielu, ale jednak bardziej Franciszkowi niż Benedyktowi, choć zdecydowanie wolałbym ich niż np. Tagle
0
@zadafcb Niech Murzyna wybiorą i kończymy z tym światem :) I tak wszystko do d.py jest.
2
@zadafcb Bardzo dobra, Jak najwięcej ludzi (we władzach Kościoła) o bardziej liberalnych pogladach. Kościół MUSI iść z duchem czasu a nie się cofać do średniowiecza.
0
@zadafcb Niezbyt dobra informacja dla kościoła czy dla Ciebie?
1
@lithotripter obu
0
@zadafcb Dlaczego dla kościoła?
2
@lithotripter wiem, że osoby spoza Kościoła będą mówić, że potrzeba jeszcze większej modernizacji, liberalizacji, itd., ale mało się mówi o tym ile osób przez ostatnie lata odeszło, przez te działanie dotychczasowego Papieża, przez tą postępującą "protestancyzację" liturgii, itd.. Nie mówię, że nie należy się otwierać na postęp, ale zapomnienie zupełnie, bądź wręcz karanie tradycji, jak dotychczas, to nie jest ta droga
0
@zadafcb A kto tam startuje z poparciem PIS-u?
0
@zadafcb Ja po prostu pytam z ciekawości. Uważam, że część osób kościół odrzuci liberalizacją zasad, a część odrzuci konserwatyzmem. Jaka postawa odrzuci więcej, to tylko czas pokaże. Z mojej perspektywy im słabszy kościół tym lepiej, ale oczywiście osoby z wewnątrz będą mają inne zdanie (i pewnie lepiej uargumentowane) i chętnie je poznam.