- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1592 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
77 odpowiedzi
Arkon
7
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
GreenNinja55555
19
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Czy zamierzasz śledzić dokładłnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1592 Culés
5
Oby Flick ogarnął jeszcze tę grę w obronie i zarządzanie meczem, bo przy drugim takim sezonie nie dożyję jego końca...
0
@norbi77 jak dostanie transfery to ogarnie
4
@norbi77 A tam pieprzenie. Będziemy się napieprzać do odciny naszej, lub naszych wrogów.
0
@ali3gator A co mają transfery do tego aby cofnąć drużynę i zagrać mniej ryzykownie?
1
@Bolton Takie mecze chcę oglądać!
0
@partymaker Flick nie cofnie drużyny, bo taki jest pomysł na grę i granie wysoko umożliwia świetny kontrpressing, który widzieliśmy w tym sezonie.
Według mnie to jest świetna taktyka, brakuje tylko wykonawców w linii obrony, bo ostatnie gole traciliśmy po błędach indywidualnych.
0
@ali3gator Ale kogo ci brakuje wśród wykonawców? Przecież mamy bardzo dobrych środkowych obrońców. I co jest złego w tym aby czasami się cofnąć i mieć bardziej elastyczny styl? To żaden wstyd. Gdybyśmy się z Interem cofnęli to bylibyśmy w finale LM i to jest fakt. Mi też się podoba, że tak gramy ale czasami na te 5 minut można coś zmienić.
0
@partymaker Jeśli wszyscy są zdrowi, to nikogo nie brakuje. Ale gdy trzeba zagrać półfinał LM i mamy kontuzje, to wtedy brakuje jakościowych zmienników, którzy dadzą radę przy takiej taktyce. Brak Balde, Kounde i beznadziejny Araujo przegrali nam półfinał.
Cofnięcie się to nie wstyd, ale to zupełna zmiana filozofii, tracisz atut skutecznego kontrpressingu i pozwalasz przeciwnikowi swobodnie rozgrywać. Ja uważam, że ta taktyka może spokojnie być grana przez cały mecz niezależnie od wyniku.
Myślę, że gra z wysoką linią to przyszłość piłki topowych drużyn jeśli zasady się nie zmienią, ale nie jest to łatwie i wymaga dobrych wykonawców.
0
@ali3gator No to tym bardziej biorąc pod uwagę okoliczności, że mając na ostatnie minuty mając korzystny, masz na boisku Araujo który nie ogarnia linii, niepewnego Martina i Forta to powinieneś wycofać obronę, bo wiesz że nie masz swoich najlepszych wykonawców. Flick popełnił błąd i tyle. Inna sprawa że gdyby wszedł Christensen zamiast Araujo to byśmy pewnie byli w tym finale.
0
@partymaker Nie uważam, że niepewny Araujo, Fort i Martin potrafiliby lepiej bronić niskim blokiem. :) Do tego tym bardziej nie mamy zawodników.
Z Christensenem to prawda, ale kto mógł wiedzieć.