- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1652 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
74
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
CLS63AMG
33
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Karol145
0
@Dari0G daj cos sensownego, a nie znów personalia, nie interesuje mnie to. Zawsze gdy Dana partia... » Czytaj dalej
96 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1652 Culés
1
Niesamowicie ironiczne, że człowiek przebrany za Zorro wywiesił baner z napisem „ByleNieTrzaskowski” oraz przekreśloną podobizną Trzaskowskiego na tle flagi LGBT.
Zorro, a właściwie Don Diego de la Vega, był przede wszystkim obrońcą uciśnionych, walczącym z niesprawiedliwością społeczną. Jako symbol walki o dobro, stał po stronie ubogich, schorowanych, kobiet, dzieci i mniejszości – czyli tych, którzy nie mogą się sami obronić. Zorro swoimi działaniami reprezentował idee liberalne i humanistyczne, dążąc do sprawiedliwości społecznej, wolności oraz solidarności z uciśnionymi.
Przeprowadzenie protestu – i to jedynie dla poklasku – podczas wiecu, wymierzonego w jednego, konkretnego kandydata oraz pośrednio w mniejszość seksualną, jest po prostu wypaczeniem wszystkich idei, które symbolizował Zorro.
Człowiek przebrany za tę legendarną postać okazuje się po prostu ignorantem, który nie ma pojęcia, za kogo się przebiera, ani jakie poglądy i wartości dana postać reprezentowała. A teraz jeszcze widzę zdjęcia, na których Sakiewicz – uosobienie wszystkiego, z czym Zorro walczył – przebiera się w jego strój. Ręce opadają wobec takiej ludzkiej ignorancji.
@NeroTFP1 Wyprowadź mnie z błędu, jeżeli się mylę.
2
@Hosh Gdyby Zorro żył głosowałby na Trzaskowksiego!
6
@Kgorecki2500 Zorro obaliłby system i oddałby władzę w ręce prawdziwego suwerena - narodu, a nie pozwoliłby rządzić kilkuset skorumpowanym dziadom w garniturach, którzy mają w dupie potrzeby ludu. No i przede wszystkim powiesiłby na gałęzi każdego polityka, który łamie prawo.
4
@Hosh
Dostajesz 5 za interpretację i zastosowanie kontekstu symbolicznego.
0
@Hosh to pewnie jakiś przebrany pracownik republiki był
1
@Hosh Cóż, Braun też jakimś cudem uważa się za wolnościowca. Chyba nic już nie jest obiektywne xd