- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1375 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
122
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
macio_944
10
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
13 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1375 Culés
0
Byłem pewien że KO zwali wine na Pis ale właśnie przeczytałem:
"Nabór wniosków na dotacje dla branży hotelarskiej, gastronomicznej i cateringowej (HoReCa) oraz turystycznej i kulturalnej, które ucierpiały w czasie pandemii koronawirusa, ogłoszono w kwietniu 2024."
Chyba jednak będzie ciężko xD
0
@Rhaan akurat te branże mocno odczuły covida. Przy "pierwszej" pandemii nasza knajpa się zamknęła na 4 miesiące, bardzo dużo ludzi straciło pracę i bardzo dużo właścicieli musiało dopłacać do biznesu, bo przecież wszystkie składki, czynsze itd musiały być opłacane
0
@LambiPL A nie, no to spoko, to jednak wybaczam te jachty, apartamenty, domki letniskowe. Było im ciężko w covidzie. Ja natomiast w covidzie żyłem jak pączek w maśle, dlatego przez 3 następne lata dostawałem podwyżkę podatków i zusu.
0
@Rhaan mówisz o procencie bogatych ludzi. Zapominasz o 99% ludzi, którzy mieli knajpy i ledwo żyli, albo zbankrutowali. W samym Krakowie wtedy się zamknęło na stałe około 40 restauracji, które dobrze sobie radziły przed covidem. Ale jak ktoś ma klapki na oczach i widzi tylko "jachty" to xD
0
@LambiPL Oj ale pudło misiu, mieszkam w Krakowie i sam w covidzie straciłem pracę bo robiłem w turystyce wtedy. Mi na szczęście wyszło na dobre bo zacząłem pracować w branży docelowej, no ale chwilowo było ciężko. No i teraz tak, ja zostałem na lodzie bez niczego, rozwiązanie umowy i elo. Firma zawiesiła działalność. Potem dostała tarcze i działa do dzisiaj. Masa restauracji upadła? Widzę że wiesz o Krakowskim rynku gastro tyle co nic, po pierwsze znamienita większość knajp działa do dzisiaj, upadły nieliczne restauracje i puby, po drugie większość z nich należy do większych grup gastronomicznych i kapitałowych które mają po x lokali. Po trzecie w większości te firmy dostały tarcze. Po czwarte, jak ktoś już dostał po dupie to zwolnieni pracownicy a nie firmy które zwyczajnie wywaliły ludzi, zawiesiły działalność albo ograniczyły koszty i czekały na pomoc finansową. Po piąte, covid był 5 lat temu, w 2020 roku. Mamy 2025 i dzisiaj te firmy dostają kasę na jachty? Serio? Nabór wniosków w 2024 roku. Faktycznie to jest ten czas.
0
@Rhaan wiem o krakowskim rynku gastro tyle co nic? "Misiu" pracuje w gastro od 15 lat, myślę że jak ktoś się tu myli to nie ja ;)
0
@LambiPL No to chyba mimo wszystko nie za bardzo się interesujesz tematem skoro nie wiesz jakie są realia... Poczytaj sobie chociażby o MSHG :)