- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1042 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
175
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
6
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1042 Culés
4
My się dziwimy, że nie ma młodych zawodników, którzy robią wyniki w skokach narciarskich. Wszystko wynika ze złego systemu. I nie mam tutaj na myśli złego systemu szkoleniowego, bo w zawodach U20 jesteśmy lepsi często od Niemców, Norwegów czy Słoweńców. Jednak problemem są pieniądze. Taki zawodnik, który ma potencjał, a nie jest jeszcze na tyle dobry żeby punktować w Pucharze Świata jest zawodnikiem rywalizującym w Pucharze Kontynentalnym. Załóżmy że sezon w tym Pucharze kończy w TOP10. Z tego jest w stanie wyciągnąć około 20 - 30 tysięcy złotych. Taki zawodnik z tego nie wyżyje. Są jeszcze stypendia, ale to są śmieszne pieniądze. Do czego zmierzam taki zawodnik, któremu rodzina finansowo nie pomoże ma dwa wyjścia. Albo kończy karierę w wieku 23-24 lat albo łączy skoki narciarskie z robota . I właśnie ta druga musi iść Kacper Juroszek. Według mnie nadzieja na dobre wyniki, jednak ma 24 lata. On treningi łączy z ciężką pracą w ogrodnictwie. Wiadomo, że na tym zawodnik traci i osiąga gorsze wyniki. Polski Związek Narciarski powinien wprowadzić jakiś system gdzie członkowie kadry narodowej i szczególnie kadry B powinni dostawać normalną pensję. Żeby zawodnik nie musiał się martwić za co w przyszłym miesiącu opłaci rachunki. Z tej strony jest to totalna amatorka.
@July_6_BcN
@tadzik447
@Stinger_
@Pnog37
@VegetaPolska
0
@Criss18Barca To nie jest kwestia tylko skoków narciarskich. Uprawianie zawodowo sportu w Polsce się nie opłaca. Nagroda za Złoto Olimpijskie? 250 000. 4 lata przygotowań, ciężkiej pracy, często dokładania z własnych funduszy i szukania sponsorów na własną rękę.
Gratyfikacja za bycie najlepszym? Wychodzi 5200 miesięcznie. Jasne, są pozostałe benefity typu emerytura olimpijska - 4200 po zakończeniu kariery. Pierwsza Dama ma 12 tysięcy XD...
A wciąż mówimy tylko o tych, którzy osiągną sukces. Jeśli nie masz oszczędności, nie masz bogatych rodziców i nie celujesz w popularne sporty, tak mając te 23 lata, znacznie bardziej opłaca się przyjąć ciepłą posadkę w korpo niż kontynuować karierę sportową.
0
@Criss18Barca to samo, tylko na większą skalę jest w skokach kobiet, bo tam pieniądze są jeszcze mniejsze. Nie da się pracować i jednocześnie rozwijać sportowo, ale żeby móc się utrzymać musisz pracować. Dlatego mamy 3 zawodniczki w mistrzostwach Polski