La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1770 Culés

8

Transfer Alvareza spina się tutaj na wielu poziomach. Przede wszystkim Alvarez zapiernicza w pressingu jak mało kto, jest to jeden z najlepiej presujących napastników na świecie. Pod futbol Flicka, gdzie pressing jest jednym z fundamentów sukcesu jest to idealne dopasowanie. Właśnie tego nam brakowało w kluczowych meczach i fazach - kogoś, kto będzie tak zapieprzał jak Raphinia. Alvarez tutaj ma ogromną przewagę.

Do tego dochodzi fakt, że wydaje się być zawodnikiem skrojonym pod grę kombinacyjną, czyli to co zazwyczaj staramy się grać, a pod Simeone nauczył się grać również bardzo bezpośrednio... co też czasem gramy.

Poza tym jest to zawodnik wciąż młody, z ogromnym talentem i potencjalnie rozwiązującym problem "9" na lata, a przy tym odpowiednio doświadczonym na wielu scenach piłki.

A ludzie, którzy widzą w Alvarezie przeciętnego piłkarza - zobaczcie ile Flick wyciągnął z Raphinii, czy z Gerarda Martina. To jest klucz - Alvarez przy swoim potencjale przy Flicku i w otwarcie i ofensywnie grającej Barcelonie może się rozwinąć tak jak nikt sobie tego aktualnie nie wyobraża.

Innej, sensowniejszej opcji pod tymi kątami nie widzę, biorąc pod uwagę potencjał, doświadczenie, to jak gramy, wiek i realność transferu. Dlatego uważam, że to byłby bardzo logiczny i potencjalnie świetny transfer. Nawet za 150 mln euro.

4

@macio_944 Nie spina się tylko w kwestii najważniejszej - pieniężnej.

3

@macio_944 Zły nie jest ale na poziomie Bruno to on nigdy nie będzie

1

@AlphaNumeric A moim zdaniem właśnie się spina - bo biorę pod uwagę wiek, rynek, potencjał, klauzulę, kontrakt i to jak to może być po prostu świetnie dopasowany zawodnik do naszego stylu grania.

@Encore Nie no, to wiadomo, nikt nigdy nie będzie na takim poziomie

1

@macio_944 Nie no Messi jest lepszy ale dalej to nie widze kandydatów + Ronaldo niszczy psychike Fernandesowi i ciężko się gra

0

@macio_944 w czym Julian za którego dano 2 lata temu 75 milionów jest teraz lepszy niż 2 lata temu by dawać teraz 2 razy więcej?

1

@macio_944 dla mnie ma wielkie plusy jak i pewne wady budzące wątpliwości na pozycji 9, ale imo poradzi sobie co najmniej przyzwoicie. Sam klucz doboru zawodników przy tym jak idziemy all in w atak zamiast wzmacniać obronę wydaje się jasny…wzmacniamy atak i obronę jednocześnie idąc po absolutne maszyny w pracy bez piłki jak Gordon czy Alvarez. Generalnie uważam też, że Gordon oraz Alvarez bardziej oddadzą w LM gdzie futbol jest szybszy, bardziej bezpośredni i intensywność jest jeszcze ważniejsza.

0

@Dankho94isback Np. w większym doświadczeniu, ale Ty kompletnie nie bierzesz pod uwagę kontraktu i klauzuli, która również ma bardzo duże znaczenie.

0

@macio_944 Jednakże łatwiej jest grać na skrzydle mając dużo miejsca niż grając w środku ataku gdzie potrzeba wręcz walki w polu karnym o piłkę, zwłaszcza że Barca to zespół oparty na dominacji w grze z piłką.

Idealny byłby Norweg, ale no wyciągnięcie go jest niemożliwe.

1

@macio_944 ma dwa lata więcej doświadczenia i dwa lata mniej formy do końca kariery.


Ty zaś w ogóle nie bierzesz pod uwagę że Julian nie jest super zawodnikiem, a tylko za takiego warto by było dać 150 milionów.

To nie jest nikt specjalny - widział to Pep, widzi to selekcjoner Argentyny i widzi to też Diego Simeone.

Nie twierdzę że jest złym zawodnikiem, jest OK, pasuje do Barcy, ale 150 milionów to dwa razy więcej niż jest wart biorąc pod uwagę to co pokazuje i pokazał w swojej karierze.

0

@Karol145 a według mnie za potencjalną cenę Alvareza i Gordona czyli 230 milionów byłoby to możliwe :)

0

@Dankho94isback Może, ale Barca potrzebowała na cito lewoskrzydlowego.

0

@Dankho94isback Za Gordona daliśmy 80 mln, ławka PSG to zawodnicy po 50 - 70 mln Euro, rynek "9" jest bardzo ubogi co również wpływa na ceny, Alvarez jest aktualnie wyceniany na 100 mln Euro i większość widzi w nim duży potencjał, a klauzulę ma 500 mln Euro i kontrakt do jakiegoś 2030 - nadal nie uważasz, że 150 mln to jest dużo, ale jest to jak najbardziej sensowna kwota biorąc pod uwagę wszystkie aspekty?

1

@macio_944 Ogólnie się zgadzam, tylko mam spore wątpliwości co do jego skuteczności, tacy piłkarze jak Kroupi czy Joao Pedro wyglądają pod tym względem lepiej. Widać po transferach, że Flick ceni sobie ruchliwość wychodzenie do podań i ruch między liniami, każdy z tych ofensywnych transferów (Olmo, Gordon i potencjalnie Alvarez) robi to świetnie, to jest po prostu idealny przepis na robienie młynu z defensywy przeciwnika, ale właśnie z drugiej strony ani Gordon, ani Alvarez nie są jacyś wybitni w wykończeniu i tutaj leży moja największa obawa.

0

@Karol145 to mogła wziąć Rashforda za 30 baniek zamiast brać gorszego Gordona za 80 ;)

0

@macio_944 nie, uważam że 150 za Alvareza to dwa razy za dużo gdyż inflacja przez dwa ostatnie lata nie wyniosla sumarycznie 100% a Alvarez nie jest lepszy ani młodszy niż dwa lata temu.

W dwa lata zdążył jedynie przerżnąć Atletico finał PK (przestrzelony karny) i 1/8 LM (przestrzelony karny).

Argument z Gordonem nie trafia do mnie gdyż dla mnie kupno Gordona za 80 milionów to kryminał.

Ławka zawodników PSG to np. taki Barcola i żaden klub poza Barca nie dałby za Juliana 80-100 baniek więcej niż za Barcole.

Długi kontrakt to problem Alvareza który jak widać rozumem nie grzeszy.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?