- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 942 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
171
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
5
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 942 Culés
7
A Wy jakie macie odczucia odnośnie naszego Dyrektora Sportowego? Mi ten gość od samego początku nie siada i nie podoba mi się jego wizja budowania drużyny. Już sam fakt w jaki sposób znalazł się na tym stanowisku mocno mnie zniesmacza. Mam wrażenie, że jego podniecają głównie mało popularne nazwiska na wysokim ryzyku. Żeby to jeszcze były jakieś naprawdę okazyjne kwoty...
3
@MesQueUnClub_87uwazam,że największym błędem było postawienie na niego kosztem Mateu. Gdybyśmy mieli Alemanyego, Hansiego i pole manewru to byłoby nie do pobicia.
2
@MesQueUnClub_87 Mi się ogólnie Szwagry nie podobają, cały ich model zarządzania klubem. Wydaje mi się, że mają więcej szczęścia niż rozumu - wylosowanie kolejnych perełek ze szkółki (zwłaszcza Yamal) czy zatrudnienie Flicka, który kręci liczby ponad stan.
Cały czas mam wrażenie, że Barcelona trzyma się na trytytkach, które nie wytrzymają, gdy zespół nie dowiezie w jakimś sezonie pod względem sportowym i skończą się wysokie premie pieniężne dla klubu.
3
@MesQueUnClub_87 Deco jest jak dwójkowy uczeń który raz na jakiś czas jakimś cudem dostanie piątkę, ale jak to się wydarzy to osiada na laurach i obija się resztę roku szkolnego
1
@MesQueUnClub_87 Jestem prosty człowiek. Są puchary = mam pozytywne odczucia do całego zarządu, sztabu i piłkarzy.
1
@MesQueUnClub_87 Według mnie to on jest po prostu marionetką i nikim więcej.
1
@MesQueUnClub_87 Jak w tym kawale o gościu na budowie, który biegał w tę i z powrotem z pustą taczką: "Kierowniku, taki zap..., że nie ma czasu załadować!" Tak go widzę.
1
@KamQiX Ale jednego Pucharu wciąż brakuje tu od lat i to tego, gdzie rywalizują najlepsze drużyny z całej Europy. Wiesz, szanuję wyniki w lidze, fajnie jest wygrać Puchar Króla z Realem Sociaded, ale wolałbym wygrany finał LM z PSG np, a ciężko o to bazując na półśrodkach.
2
@MesQueUnClub_87 To prawda, ale w mojej ocenie jest to puchar, który aby wygrać trzeba być najlepszą drużyną na świecie lub ewentualnie mieć trochę szczęścia w losowaniu i w samej grze na boisku. Biorąc pod uwagę punkt z jakiego ten zarząd startował, z trudnościami z rejestracjami i innymi problemami finansowymi, trudno mi oczekiwać, że w te kilka lat zbudują najlepszą drużynę świata. Szczerze mówiąc i tak jestem zadowolony z miejsca w którym dzisiaj jesteśmy, bo z innym zarządem moglibyśmy skończyć jak Manchester United lub Milan. A jednak mamy konkurencyjny zespół, może jeszcze nie najlepszy na świecie, ale przy odrobinie szczęścia jak najbardziej finał LM jest osiągalny. Tego szczęścia zabrakło nam z Interem i Atletico, bo awans był o włos w obu przypadkach. Edit: no dobra, z Atletico nie aż tak o włos, ale z przebiegu gry oceniam, że byliśmy lepsi, tylko nieskuteczni.
Nawet już w ostatnim sezonie Xaviego w LM było nieźle. Przegrany dwumecz z PSG, ale nie przez brak jakości tylko jeden jedyny błąd indywidualny Araujo. Także od 3 lat te wyniki w LM nie są katastrofalne, choć też marzę o tym by wreszcie wpadło to trofeum do gabloty.
2
@MesQueUnClub_87 Ciężko ocenić bo nie znamy realiów od środka. Jedynie wiemy że w 2021 i 2022 byliśmy w tak głębokiej dupie finansowej w jakiej nie byliśmy od lat. Zaległe pensje, raty, limit ffp itp.
Czy była inna możliwość niż sprzedanie 25% praw telewizyjnych? Tego nie wiem.
Najbardziej nie podoba mi się działanie na ostatnią chwilę z rejestracjami i formalnościami. Niejasne warunki budowy stadionu czy powrót do sytuacji 1:1.
Pytanie co można było zrobić lepiej w 2021. Na razie od tego czasu są 3 mistrzostwa i w LM się poprawiamy ale jest ciągłe wrażenie że to zaraz walnie
0
@pt9 Realia są takie, że obecnie jesteśmy w zasadzie 1:1, a w poprzednich dwóch okienkach zaoszczędziliśmy spore pieniądze. Realia są takie, że klub zarabia rok w rok ok. 1mld euro z czego tylko mniejsza część idzie na pokrycie raty zadłużenia. Tak jak powiedział Laporta, że w tym okienku możemy sobie pozwolić na zakupy i wzmocnienia bo za rok wracamy do budowy stadionu i znów wypadniemy z zasady 1:1. Uważam, że są pieniądze tylko kiepsko inwestowane. Druga sprawa jest taka, że my absolutnie nie potrafimy sprzedawać piłkarzy.
0
@MesQueUnClub_87 Kupno takiego drewniaka jak Gordon za 70 mln gdzie LS nie wymagała najpilniejszego wzmocnienia to patologia.
Co do sprzedaży to oczywiście albo kupujemy piłkarzy i dajemy im wysokie kwoty kontraktów choć to się trochę zmieniło, albo mamy piłkarzy pod konkretny styl którzy niekoniecznie muszą sobie poradzić gdzieś indziej albo jest zły timing. FdJ, Kounde, Araujo, Balde powinni być pożegnani za minimum 200 mln a my pewnie będziemy dawać kolejne szanse.
0
@MesQueUnClub_87 „Realia są takie, że obecnie jesteśmy w zasadzie 1:1, a w poprzednich dwóch okienkach zaoszczędziliśmy spore pieniądze. Realia są takie, że klub zarabia rok w rok ok. 1mld euro z czego tylko mniejsza część idzie na pokrycie raty zadłużenia.” Można prosić o źródło z potwierdzeniem powrotu do zasady 1:1 (a nie, że jest blisko i trzeba wysilków) oraz jakie są wydatki skoro przychód to miliard euro zeby móc stwierdzić, że spłaty kredytów to tylko „mniejsza” część?
0
@Bogan Był artykuł na stronie, ale nie chce mi się szukać. Podawał też BI na Twitterze. Chat GPT potwierdza opierając się na wspominanych źródłach.
https://zapodaj.net/images/2a7755aef87d6.png
https://zapodaj.net/images/62532a085e45c.png
Przychody klubu.
https://zapodaj.net/images/75af6f43b0006.png
Część pieniędzy idzie na spłatę długu "głównego", który ma zaciągnięty klub. Część pieniędzy idzie na spłatę kredytu stadionowego. Reszta pieniędzy idzie na pensje i transfery, ale te kwoty są narzucone przez Tebasa i jego FFP. Każdy klub ma inne kwoty.
0
@MesQueUnClub_87 No właśnie chciałem artykuł za strony, ale dzięki:) W chata i google wpisać to nie problem. Myślałem, że było jakieś oficjalne potwierdzenie.
Edit: ostatnia wzmianka od kogoś z klubu to wypowiedź Yuste z 09.06 „Teraz bedziemy mogli już przyjąć zasade 1:1, co pozwoli normalnie kupować.
19 maja było info, że dzieki odejściu Lewego bedzie powrót do zasady 1:1, a potwierdzenie przyjdzie w kolejnych tygodniach.
Pytam bo w zeszłym roku już były te gadki. Laporta 18.06.2025 powiedział, że jestesmy już w 1:1, a 27.06 Tebas zaprzeczył:) Potem były jaja z transferem Williamsa ;)
0
@Bogan Rac1 podawało tę informację, a tutejsze artykuły opierają się również na tym źródle.