- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 943 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
171
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
5
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 943 Culés
12
I o tym kiedyś pisałem...
Porównuje się obecne gwiazdy i ich dorobek strzelecki do gwiazd z poprzednich dekad, w których było dużo mniej meczów na MŚ oraz nie było tyle drużyn do bicia, żeby sobie w jednej kolejce paru zawodników waliło po dublecie lub hattricku...
0
@norbi77 mamy w ogóle dziwny mix, bo zupelnie historyczne wyniki mialy zawodnikow ktorzy grali 5/6 meczow
I mieli dwucyfrowe wyniki strzeleckie - bo tez byly duze dysproporcje miedzy ekipami i defensywy to z papieru toaletowego
Potem wiele lat bylo wlasnie gdzie takich liczb sie nie robilo, teraz powiekszono mundial i jest wiecej ekip do bicia szczefolnie z Azji, Pacyfiku i Karaibow
0
@mekston
Nikt nie miał dwucyfrowego dorobku strzeleckiego na jednym turnieju MŚ...chyba, że coś źle zrozumiałem.
2
@norbi77 jak nie mial?
A Just Fointaine to kto?
A Kocsis to kto?
A Ademir czy Eusebio tez mieli swietny wynik - po 9 goli w 6 meczach
3
@mekston Dla mnie dorobek Justa Fontaina jest niesamowity. Strzelić na mundialu 13 goli w 6 meczach.
2
@mordini123 Kocsis mial 11 w 5 meczach czyli jeszcze lepsza srednia ;)
0
@mekston
Żartujesz? Piszesz o zawodnikach z czasów, gdzie uczyli się dopiero gry w piłkę?
Bądźmy poważni :)
2
@norbi77 a czytales moj komentarz?
„Zupelnie historyczne wyniki” ;)
Zmienial sie futbol, liczba druzyn ktora grala - liczba top druzyn etc
0
@mekston
Ok, ale nie sądziłem, że mówimy o czasach, gdzie światło w domach było luksusem :)
1
@norbi77 mundial masz 1x na 4 lata i zobacz ze liczba druzyn i gier ewoluuje
Bylo 16, potem 24, potem 32, teraz 48
Wiadomo ze te rekordy teraz beda padac i padac
4
@norbi77 Właśnie nieco ośmieszyłeś Pele z tamtych czasów, a on był wybitny.
I dlaczego poprzednie dekady to akurat te, które Tobie się podobają.
Nie rozumiem, dlaczego nie można uznać, że wybitni gracze robią wybitne rzeczy?
3
@Comentateiro wlasnie, wybral sobie chyba jakis okres ktory jest ok, a inne okresy nie sa ok
Ciekawe od ktorych Ms liczymy staty?
0
@Comentateiro
Ty serio porównujesz lata 30 do 70?
Przecież prawdziwa piłka zaczęła się w latach 70-tych. A nie przed II WŚ...
Masz jakieś zaburzenie czasoprzestrzenne, czy co?
Ktoś wspomina zawodników sprzed wojny czy właśnie mówi się o Pele czy Maradonie?
Porównujesz turniej z lat 30, gdzie udział brały zespoły z łapanki do MŚ z Pele lub obecnych?
Rany :D
0
@mekston
W "Twoim" okresie nie było nawet konkretnych eliminacji (MŚ w Urugwaju w ogóle nie było), a w kolejnych latach były AŹ 32 zespoły, które musiały grać o prawo występu na Mundialu i połowa z nich awansowała do turnieju (w tym gospodarz i mistrz) :D
Zajebisty to musiał być poziom, skoro pojawiały się repki, które dopiero zaczynały uczyć się gry w piłkę :)
3
@norbi77 Jakich 30-tych? Tobie się naprawdę coś pomieszało. To Ty masz zaburzenie czasoprzestrzenne. I to niepodważalnie.
0
@mekston Teorie naszego kolegi są brawurowe, trzeba sie nad tym pochylić.
0
@Comentateiro
Sorry, mój błąd, bo sprawdzałem ich na MŚ i oni się urodzili w latach 30-tych...sorry.
Moje niedopatrzenie.
1
@norbi77 ale wiesz ze Fointane i Kocsis to nie lata 30 xd
O czym Ty dalej piszesz
Fointane strzelil swoje 13 goli w 1958
1
@mekston
Już się poprawiłem. Źle sprawdziłem.
0
@norbi77 ogolnie to oczywiste ze teraz dodanie +16 repek ktore prezentuja slabszy poziom, i dodatkowy mecz to jest szansa na poprawianie liczb to jest jasne.
Po 1994 mielismy zamiast 24, dodatkowe 8, aczkolwiek to nie zmienilo liczby meczów przynajmniej
Natomiast te komplikacje z porównaniem er jest więcej i więcej po prostu i stad byl moj pierwszy wpis.
Oczywiscie obrona sie sprofesjonalizowala, pewne ery rozwinely sie w kierunku defensywnym, wiecej krajow sie rozwijalo w pilce, ale tez wiecej krajow bylo na ms wiec wiadomo wiecej gier latwie cos ugrac
1
@norbi77 Nie ma problemu, oczywiście.