- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1295 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
72 odpowiedzi
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1295 Culés
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to można od 2% do 4%.
5
@partymaker 4% ode mnie i 4% od pracodawcy, czyli też ode mnie.
3
@partymaker czemu miałbym dobrowolnie oddawać pieniądze i nie mieć do nich wolnego dostępu? :D sam jestem je w stanie zainwestować lepiej.
Ps z renty nie da się odkładać na PPK :D
6
@Bykunn 1. Nie kazdy umie inwestować
2. Oddajesz jakiś procent pensji ale pracodawca daje drugie tyle
3. Przy PPE nawet nic nie oddajesz
Tak czy smak uważam że PPK a już tym bardziej PPE się oplaca
0
@partymaker u mnie standardzik 2% i jestem z tego zadowolony. W sensie z samego PPK. Mogę powiedzieć że się opłaca.
@Bykunn w każdej chwili możesz przecież wypłacić w całości (swoje wpłaty).
2
@barteq a ja uważam że powierzenie państwu swoich ciężko zarobionych pieniędzy, ponad to co trzeba, jest dziwnym konceptem. Przyjdzie inny rząd i powie że no niestety te pieniądze są potrzebne ma obronność czy tam inny ważny wydatek i elo
@Bobo25 no i tracisz wszystkie benefity z tego programu + wartość inflacji od początku twoich wpłat + niezrealizowane zyski które byś zrobił na rynkowych narzędziach dostępnych choćby przez aplikację banku.
2
@barteq Nie każdy umie inwestować… to jest gorączka naszego społeczeństwa, więcej pieniędzy wydajemy na hazard niż inwestycje.
„Panie… ta giełda to oszustwo jest” ;D
2
@Bykunn to ciekawe, bo ja w dwa lata na moim PPK mam zysk 75%. Masz jakąś podpowiedź, gdzie mogę ulokować pieniądze, żeby zarobić więcej?
2
@Bobo25 możesz wypłacić swoje w całości i 70% tego od pracodawcy, płacąc przy tym podatek Belki 19%.
2
@Bykunn "+ niezrealizowane zysk który byś zrobił na rynkowych narzędziach"
albo straty....
nie tracisz poza tym wszytskiego, przepadają Ci chyba dopłaty od Państwa a od pracodawcy dostajesz bodajże 30% "do ręki",a pozostale 70% idą na Twoje konto w ZuS. Więc tak właściwie to tylko dopłaty Państwowe, które w całym tym systemie są najmniejsze chyba przepadają.
Albo tak jak napisał @joloskyy , dawno się już tym nie interesowałem. Cała inwestycja idzie sobie sama, w sumie kolejny tego plus...
0
@Bykunn ale to nie siedzi u Państwa, tylko w funduszach
I nie tracisz zysków - tylko musisz podatek zapłacić od nich jak wyjmiesz wcześniej
0
@Tomaszekkkkk Kasyno, to też inwestycja, krótkoterminowa, ale inwestycja ;)
1
@joloskyy cud miód i malina. Dalej są to pieniądze dobrowolnie oddane pod kontrolę państwa które może z nimi zrobić cokolwiek. No ale 75% to faktycznie raczej mało realne bez insiderskiej wiedzy
2
@Bykunn nie wiem czy to o czym piszesz to prawda z tego co pisze kolega to nie bardzo. Środki na PPK, sa prywatną własnością. Więc jeśli mam się obawiać o ich utratę, to jest to tak samo niebezpieczne jak trzymanie ich w banku.
I każdy inny sposób inwestowania, który ma szansę na około 75% zwrot, ma również ryzyko 100% straty.
1
@joloskyy a czyli państwo jak dobry wujek daje możliwość zysku 75% w dwa lata bez ryzyka straty. Kurde to nawet Amber Gold takich warunków nie proponował. No nie wiem może i super na tym wejdziecie czego wam serdecznie życzę. Mnie tata nauczył żeby jednak w sprawach finansów nie pokładać zaufania w państwie
Co do edita to kompletnie się nie zgadzam. Są prywatną własnością tak jak twoje środki odkładane na emeryturę.
1
@Bykunn to są bajki powstałe na przenoszeniu środków z OFE do ZUS-u, tak samo jak te o kradzieży z OFE pieniędzy itd (polecam sprawdzić stan subkonta w ZUS). Nikt nie ruszy pieniędzy z PPK na nic, równie dobrze może Ci kasę w banku zablokować bo wojna i potrzeby takie a nie inne. A wysokie zyski z PPK są obecnie dzięki hossie na giełdzie i skali dopłat do programu.
3
@Bykunn no to jeśli Twój tata tak powiedział, to brak mi argumentów
0
@Tigermaus całe 0 zł nie muszę nawet sprawdzać :D wiem że z kradzieżą z OFE to bzdura bo pracowałem w ZUS. Ale nadal nie wierzę w PPK tak samo jak w to że za 30 lat ktoś mi emeryturę wypłaci
@joloskyy nie, nie to ogólnie o inwestowaniu i pieniądzach a nie o PPK. To nie jest argument w dyskusji czy PPK jest dobre
0
@Bykunn znam takich co mają ppk, ale wypłatę robią co miesiąc,
Czyli od razu mają to co powinni mieć a dodatkowo jeszcze od pracodawcy przecież wkład wypłaci się :) taka dodatkowa można powiedzieć podwyżka, wiadomo nie ma za wiele ale jednak jest
0
@partymaker Na szczęście pracuje B2B i nie muszę się zamartwiać takimi rzeczami ale z tego co mówią to wybrałbym 4% gdybym miał UoP
0
@barteq Ubezpieczenia społeczne to oszustwo. Jedyne opłacalne ubezpieczenie to chorobowe. Opłaca się ono nawet gdy jest dobrowolne. Kosztuje tylko 2.45% pensji, a pozwala zarabiać podczas choroby niewiele mniej niż podczas wykonywania pracy.
Dobry patent gdy nie chce ci się chodzić do pracy, bądź chcesz przedłużyć wakacje.
Jeśli mnie spytasz to idiotyzm zachęcać pracowników do chorowania poprzez wypłatę świadczeń, no ale ba.
Jak dają to bierz
0
@Bykunn Ale nikt nie pytał o to co wolisz.
0
@partymaker a czyli zadając pytanie założyłeś że każdy odkłada na ppk? Czy chciałeś żeby inni się nie wypowiadali?
2
@Bykunn ''Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to można od 2% do 4%.'' - tak brzmiało jego pytanie. Skoro zapytał wprost - jaki procent oddajecie - no to znaczy, że jest to pytanie do osób odkładających tam, a nie do tych co tego nie robią. Czego Ty nie rozumiesz?
Już Ci się miesza wszystko, ale jakoś mnie to nie dziwi.
0
@Fog_W_1899 oj tam padło mi na oczy od +30 w cieniu. Dobra moja wina ukamieniujcie mnie, faktycznie wygłupiłem się
0
@Bykunn Chyba nie muszę już odpowiadać :)
0
@partymaker nie, nie. Oczywiście mógłbyś się poznęcać ale dziękuję za łaskę :D
0
@barteq Ad 2. To co napisałeś to bzdura. Pracodawca nie daje "drugie tyle". Pracodawca jest zobligowany dać 1,5%, a jeśli ma taką wolę, może dać więcej. To ile ty wpłacasz nie ma żadnego znaczenia w kontekście tego ile wpłaca pracodawca.
0
@Bykunn To gdzie pieniądze inwestować?