- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1651 Culés
Gorące dyskusje
BojanKriKicz
35
@Karol145 Xd tyle co do tego komentarza
96 odpowiedzi
kodi77
61
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
CLS63AMG
33
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1651 Culés
2
Wszedłem sobie na transfermarkt i zobaczyłem ile PSG wydawało w ostatnich okienkach transferowych. Oto trzy okienka w których wydali najwięcej:
1. 127 mln £, przed sezonem 12/13
2. 115 mln £, przed sezonem 13/14
3. 98 mln £, przed sezonem 16/17
Neymar w przeliczeniu z euro na funty przy obecnych kursach walut kosztuje 196 mln £. Jest to o wiele więcej od sum które potrafili wydać w jednym sezonie. Najdroższy zawodnik kosztował ich 54,8 mln £ (Cavani), a drugi pod tym względem Di Maria był o 1 mln £ tańszy. Zatem cena Neymara przekroczyłaby o 69 mln £ maksymalną sumę jaką potrafili wydać włodarze PSG w jednym sezonie na wzmocnienia oraz o 141 mln £ najwyższą cenę jaką zapłacili za jednego piłkarza. WĄTPIĘ ŻE GOSPODARUJĄ TAKIMI SUMAMI zwłaszcza, że oprócz klauzuli wyniszącej jak wszyscy wiemy 222 mln € jest jeszcze wysoki podatek jeśli się nie mylę podobny do połowy tej kwoty. Oprócz tego mówi się o bardzo wysokiej premii dla ojca Neymara za podpisanie kontraktu, a nie wiadomo czy sam piłkarz nie dostałby jakiejś sporej sumki za podpis. A więc cała ta rzekoma transakcja pewnie zamknęłaby się w okolicach 350 mln € jak nie więcej. Nie wierzę, że dysponują taką kwotą na jedno okno transferowe. Nikt tyle nigdy nie miał i nie sądzę, żeby oni mieli mieć tyle szmalu w tym roku. Do tego dochodzi też sprawa finansowego fair play. Musieliby wtedy po kupnie Neymara sprzedać kilku swoich kluczowych piłkarzy. To wg mnie nie miałoby sensu bo kupiliby jednego świetnego piłkarza ale pozbyli by się kilku kluczowych graczy na kilku pozycjach. Dlatego uważam że ten transfer nie dojdzie do skutku. Bo prawdę mówiąc poza barierą finansową to innych przeszkód nie widzę. Niestety.
Zapraszam do dyskusji.
I jeszcze link do źródła
https://www.transfermarkt.co.uk/fc-paris-saint-germain/alletransfers/verein/583
0
@MasterKrzych Według mnie są to już takie sumy że i szejka będzie bolała dupa i jeszcze te 40 mln netto rocznie dla neymara... Neymar Zostanie albo ten koleś mając już 67 lat chce pokazać kim to on nie jest mając te PSG