- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1589 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
91
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Batys
10
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
26 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1589 Culés
10
Przypomniała mi się rzecz jakże teraz podobna. Historia Leo fałszywej "9". Kilka lat temu jak następował rozpad ataku, z defensywnymi napastnikami i Messim na szpicy 40 metrów od bramki. Zupełnie jak dziś. Przychodził poważny mecz, Pedro z Alexisem "pomagają w obronie" a nasz "snajper" klepał w środku pola z Xavim, bo nikt nie był mu w stanie dostarczyć piłki. Efekt był taki, że jak już Pedro i Alexis okiwali swój cień to w polu karnym był lej po bombie, bo Messi operował z dala od bramki.
Działo się to z tego powodu, że Leo chce być cały czas pod grą, on nigdy nie potrafił jak CR stać w miejscu aby w tej jednej akcji dołożyć nogę. To nie jest gra w której czuje się komfortowo.
Wtedy po raz pierwszy podniosła się wrzawa, że potrzebujemy prawdziwej "9". Jedna frakcja twierdziła, że nie potrzebujemy żadnej "9", bo Leo jest najlepszą na świecie gdyż strzela bramek w chuj. Natomiast druga zauważyła, że Messi może i strzela w chuj ale z poważnymi rywalami musi się cofać do pomocy do rozegrania przez co jest zamykany w klatkach, pułapkach, bo nie ma nawet kto spychać linii obrony w stronę bramki.
Dzięki bogu w Barcelonie ktoś dostrzegł problem i wtedy zasłał Suareza który odmienił oblicze ziemi, tej ziemi.
Dziś jest podobnie jak ktoś pisze, że na prawym ataku mamy Messiego, może i mamy ale na planszy przedmeczowej, bo operuje w zupełnie innych sektorach. Wyjścia są dwa, dorzucamy w tamte miejsce kozackiego napastnika, albo liczymy, że trafiliśmy wybitnego w grze do przodu obrońce, ale i tu wtedy sporym minusem będzie brak oskrzydlających akcji. Zapomniałem jest jeszcze trzecie rozwiązanie - trwać w tym toksycznym związku.
0
@mistrzu1233 Nie do końca. Nie wiem, czy zauważyłeś ale Valverde starał się stosować wymienność pozycji między ŚP, a skrzydłowymi. Wyglądało to tak, że Messi schodził do środka - bardziej "do boku" schodził ŚP.
I moim zdaniem to najlepsze - a mając na uwadze umiejętność gry na małej przestrzeni Leo, Suareza i wcześniej Neya - byłoby to zabójcze.
Jak będzie teraz, jaka koncepcja - to się okaże.
0
@Mazi tak robił Rakitić w 14/15