- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1327 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
94 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1327 Culés
9
co mnie denerwuje na tym portalu i ogólnie w internecie? tworzenie przypadkowych korelacji.
na przykład, że skoro, dajmy na to, Phil Jones wypadł z gry na jakiś czas, a MU w tym samym czasie osiąga trochę gorsze wyniki, znaczy, że Anglik jest dla tej drużyny niezbędny i kluczowy,
albo że skoro w Szwecji system świadczeń socjalnych jest rozbudowany, a Szwecja jest uznawana za bogaty kraj, znaczy, że świadczenia socjalne tworzą dobrobyt,
na tej podstawie można dochodzić do absurdalnych wniosków, że na przykład Barcelona nie wygrała ligi w zeszłym sezonie, bo pozbyła się Douglasa,
takie współzależności nie mają sensu, dopóki nie przedstawi się faktów, które stoją za tym, że coś jest na pewno skutkiem, a coś na pewno przyczyną,
więc na przyszłość pamiętajcie, by myśleć zanim napiszecie o współzależności, która być może nie istnieje (albo istnieje i jest bardzo mała).
1
@tomasanet Chyba nikt kto pisał, że Barca nie wygrała ligi z powodu pozbycia się Douglasa nie pisał tego na poważnie. W internecie trzeba większość rzeczy brać z ogromnym dystansem.
0
@Grzesior667 nie rozumiesz, ja nie twierdzę, że ktoś tak pisał na serio,
za pomocą hiperboli zauważam jedynie, że tworzenie takich prostych, niczym nieuzasadnionych związków może prowadzić do takich absurdów, które nie tylko są absurdem, ale też wydają się na pierwszy rzut oka być absurdem.
1
@tomasanet Tak w tematyce niepowiązanych ze sobą zjawisk, które po naniesieniu na wykres wyglądają na zależne od siebie
http://bigthink.com/robby-berman/data-connects-nicholas-cage-movies-to-drownings-wait-what
0
@tomasanet Nie słuchaj opinii innych, skupiaj się na faktach :)