- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1635 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
114
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
Danny Gaucho
10
☎️ Nie mam pamięci do Mundiali. Jakie te Mistrzostwa Świata w 2014 roku były... zaskakujące... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1635 Culés
14
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/31180261_163888927775999_5427029265436639232_n.jpg?_nc_cat=0&oh=23d73a68ae0593b340d37cf2f4f8b45b&oe=5B669019
Psy to mądre zwierzęta:)
0
@tristan87 A jeśli dziadkowie są czarnoskórzy .... krzyżówki genetyczne ... A co ja będę strzępił ryja :D
0
@Bykunn Adopcja :D
0
@Bykunn Być może:D
0
@Bykunn Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że jeśli dziadkowie są czarnoskórzy, to rodzic tego dziecka musiałby odziedziczyć od nich allele, które kodują ciemną barwę skóry, a ciemna skóra dziedziczy się autosomalnie dominująco, więc któryś z rodziców musiałby być czarnoskóry, raczej niemożliwe by dziecko dwójki białych rodziców było czarne, możliwa jest tylko sytuacja, że dziecko 2 czarnych rodziców będzie białe
0
@Forza_Juve Serio ? :D Nie no z biologii zawsze byłem noga straszna, coś mi się tam kojarzyło z tych krzyżówek, że niektóre cechy mogą się ujawniać co drugie pokolenie, ale szczegółów to nie znam
2
@Bykunn Co drugie pokolenie mogą się ujawniać cechy recesywne:D a biały kolor skóry jest recesywny w stosunku do czarnego, więc ktoś kto ma w sobie i "białe" geny i "czarne" będzie raczej ciemny:D
0
@Forza_Juve A widzisz La Rambla znowu uczy ;) Zawsze będzie człowiek odrobinę mądrzejszy
0
@Forza_Juve Kolor skóry nie dziedziczy się autosomalnie dominująco, ale przez geny kumulatywne.
0
@Forza_Juve Nie wprowadzaj kolegi w błąd, dziecko tak bardzo białych rodziców nie może być tak czarne.
0
@Bykunn Nie do końca.
0
@joloskyy No przecież mówię, że nie może być czarne. I napisałam, że nie jestem pewna. Co do dziedziczenia to w liceach jednak uczy się tego bardzo ogólnie i jest taka zasada, że do cech "autosomalnie dominujących" zalicza się ciemny kolor skóry, oczu czy włosów, a do "autosomalnie recesywnych" jasną skórę, oczy, włosy:D Oczywiście dzięki za sprostowanie, ale w każdym razie skutek jest ten sam-niemożliwe, żeby to było dziecko dwójki tych rodziców:D