- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1719 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
74
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
CLS63AMG
33
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Karol145
0
@Dari0G daj cos sensownego, a nie znów personalia, nie interesuje mnie to. Zawsze gdy Dana partia... » Czytaj dalej
96 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1719 Culés
0
Co sądzicie o powstaniu Warszawskim? Potrzebny był ten zryw? Poświęcić tylu ludzi? Pytam z ciekawości, nie chce gownoburzy
0
@Katalończyk 99 nie no jasne, ze z ciekawosci. Taki tam temacik co rok powtarzany.
Samo powstanie mialo dobre skutki wiec mimo tragicznych okoliczności bylo potrzebne.
10
@Katalończyk 99 teraz to można tylko gdybać, tak samo jak z tym czy Polska dobrze zrobiła nie przyłączając się do Hitlera gdy Niemcy nam to proponowali w ’39. Może wtedy bylibyśmy jako kraj rozwinięci tak jak Niemcy dziś... z drugiej strony gdy mieszkam teraz w Dublinie to często gdy ktoś się pyta skąd jestem to jak słyszy „Polska” to często mówi, ze ma wielki szacunek do naszego kraju i widać, ze nie jest to udawane. Historii nie zmienimy, ale możemy się starać żeby przyszłość była lepsza niż teraźniejszość
0
@Katalończyk 99 Z perspektywy czasu i na chłodno: Nie był potrzebny i wielu ówcześnie walczących miało tego świadomość i podobne zdanie.
0
@Don Lucas walczyli z przymusu i w poczuciu bezsilności, zaiste
0
@snoopdegie Dobrze kombinujesz, ale tego nie rozumiesz. Walczyli, bo taki padł rozkaz. Oni byli karni i honorowi, tzn. słuchali rozkazów i wiedzieli, że muszą go wypełnić. Nie wszyscy oczywiście byli żołnierzami, ale dla nich rozkaz, to była świętość i jak to w wojsku czy się z nim zgadzasz czy nie, musiałeś go wypełnić jak najlepiej. Wiadomo, że tu ceną było ludzkie życie, ich życie, życie ich kolegów, koleżanek. Poczytaj sobie wypowiedzi i relacje powstańców. Polecam też książkę "Made in Poland".