- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1617 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
75
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
CLS63AMG
33
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Terroriser
0
@Karol145 jakos nie zauwazylem skretu w prawo a wrecz przeciwnie.
96 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1617 Culés
1
Może to być dość kontrowersyjne i dla niektórych głupie, ale może z Barceloną trochę jest tak, że Oni potrzebują stosunkowo częstych zmian trenera? Co o tym sądzicie?
Praca w Barcelonie jest wg. mnie jedną z najtrudniejszych rzeczy w piłce. Tutaj nie tylko chodzi o "zwykłe" wygrywanie trofeów, czy dobre wyniki. Jak doskonale widać w tym co się dzieje aktualnie w Katalonii, tutaj dochodzą również wrażenia czysto artystyczne, techniczne. Poza tym granie/trenowanie w Barcelonie wiąże się ze spójnością swojej pracy z historią klubu, nie tylko pod względem stylu, ale też i charakteru (abstrahując od tego czy aktualnie nawiązujemy do tej historii).
Dlatego może potrzebna jest w tym klubie ciągła świeżość poprzed wymiany trenerów/sztabu szkoleniowego co 2/3 sezony. Zauważmy, że Enrique w swoim pierwszym sezonie zdobył tryplet, później zjazd. Valverde miał ledwie jedną porażkę w lidze w pierwszym sezonie. Później znów zjazd. Może gdyby trenerzy byli płynnie wymieniani, to nie byłoby takiej sytuacji jak dzisiaj, takiego siermiężnego podejścia do futbolu i tyle chaosu. Tym bardziej, jeśli zatrudniamy trenerów w oparciu o filozofię klubu, o styl, gdzie to trener ma się dostosować do stylu, a nie odwrotnie. To tylko moje przemyślenia i mogą być oczywiście niespójne z prawdą :)
Natomiast największym problemem jest po prostu zarząd, który kompletnie nie ma pomysłu na ten klub pod względem sportowym, o czym już wielokrotnie pisałem i inni pisali. Z niecierpliwością wyczekuję dnia, kiedy Bartomeu i Jego ludzie po prostu odejdą.
0
@macio_944 tylko czy jest tylu trenerów na rynku, żeby ich zmieniać co 3lata ;)
1
@Lamora
Tutaj by się paru znalazło :P
Ale faktycznie, masz rację. Dlatego m.in. twierdzę, że praca w tym klubie jest cholernie trudna i wyjątkowa.
0
@macio_944 Trener musi mieć trochę czasu na ułożenie drużyny. Zresztą, akurat Barcelona Enrique lepiej chyba grała w jego drugim sezonie, mimo że nie wygraliśmy CL