- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1031 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1031 Culés
3
Cuda cuda
Minister sprawiedliwości ma sporo szczęścia. Sprawę, w której jest pozwanym, dostał do prowadzenia sędzia, który wydawał wyroki korzystne dla Krystyny Pawłowicz, ówczesnej poseł PiS - pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".
Jak wyjaśnia gazeta, "chodzi o Krzysztofa Świderskiego, delegowanego do orzekania w Sądzie Okręgowym w Warszawie". "Wydał on już dwa wyroki korzystne dla Krystyny Pawłowicz, posłanki PiS poprzedniej kadencji. Trzecia sprawa, w której stroną jest Pawłowicz, jest jeszcze w toku" - podaje "DGP".
"Teraz sędzia Świderski został wskazany do prowadzenia sprawy, jaką przeciwko ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze wytoczył Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia" - czytamy w dzienniku.
1
@Odesseiron Przestan robić aferę z byle czego. Zupełny przypadek i tyle
3
@ksobi Zupełny przypadek. :D Tak samo jak niejawność systemu losowania, który zna tylko ministerstwo. :)
1
@hoeniker A masz dowód na to, że to nie przypadek? Bo uwzględniając fakt, iż nie wiesz ilu sędziów było branych pod uwagę, ilu było np na urlopach, lub na skutek ilości i charakteru przydzielonych im już spraw algorytm nie brał części pod uwagę, faktu iż ów sędzia prowadził sprawy Pawłowicz nie na skutek losowania, a tego, że dostał jej sprawy zanim wszedł ów przepis, no i faktu iż rachunek prawdopodobieństwa po prostu tego nie wyklucza, ba! wręcz dawał duże szanse, to teza o sPiSgu jest raczej tezą spod budki z piwami.
1
@feiticeira Tu działa zasada Kurskiego
"Ciemny lud to kupi"
Nic innego
1
@Odesseiron [Ziew] A coś merytorycznego?
0
@feiticeira
Chcesz mi powiedzieć, ze z pośród 37 sędziów trafić cztery razy tego jednego wybranego to jak rzut monetą?
Policz sobie to prawdopodobieństwo.
Tylko ciemniaki takie rzeczy kupią.
0
@Odesseiron Przecież ci napisałem, że Pawłowicz sprawy ten sędzia dostał nim jeszcze wszedł system losowania. Tak jak ci takoż napisałem, że z uwagi na objęcie algorytmu tajemnicą ani ty, ani ja, ani nikt poza administratorem tego systemu nie wie, ilu sędziów było branych pod uwagę w losowaniu (algorytm wyklucza tych nieobecnych z różnych przyczyn i tych, którzy mieli już przydzielona np dużą ilość spraw lub spraw o podobnym charakterze). Doczytaj, usiądź, pomyśl, komentuj.
0
@feiticeira No napisałeś i pieprznąłeś głupotę, co Ci już wtedy wyjaśnili.
Nawet jeśli losowali z połowy czyli 18 sędziów, to nadal jest bardzo mało prawdopodobne.
Ale losowali z jednego.
Ale ciemny lud i tak swoje.
0
@Odesseiron [Ziew]
Wrzuć więc proszę link do jakiegoś źródła potwierdzającego, że algorytm brał pod uwagę tylko owego Świderskiego w tym konkretnym losowaniu, albo zakończmy ten temat, bo ugrzązłeś, lecz nie przyznasz się do braku wiedzy.
0
@feiticeira
Zarzucasz mi brak wiedzy, a piszesz bzdury, że Kryśka nie miała losowanych sędziów. A miała. Za każdym razem. No ale to już nie pasuje do koncepcji.
Ja przejaskrawiłem z tym losowaniem z jednego sędziego. Ale nawet jakby losowano z 10 na 37 sędziów to prawdopodobieństwo, że cztery razy pod rząd akurat trafi się marionetka jest znikome. Jeden do dziesięciu tysięcy.
Wierz sobie w co chcesz, nie moja sprawa. Ale bajeczki opowiadaj dzieciom, anie ludziom dorosły. No możesz jeszcze z ciemnym ludem od Kurskiego pogadać.