La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1797 Culés

konto usunięte

35

Przyznam szczerze, że jakbym miał wybrać jeden rok, w którym mogę Barcelonie zagwarantować 100% zwycięstwo w LM to chciałbym żeby to był ten rok. Mimo, że sam mam bardzo sceptyczne podejście do ZP to jednak chciałbym, by przyszłe pokolenia, które mogą mieć inny pogląd na zasadność tej nagrody wiedziały, że to Messi był niekwestionowanym najlepszym piłkarzem na tej planecie. Starczy tej niesprawiedliwości. Najpierw 2013, 2014, gdzie wybór Ronaldo był skandaliczny w mojej ocenie. Potem te 3 lata najpierw prześlizgiwania się na farcie białych w LM czy wyjście Portugalii po 3 punktach z grupy. Tego było zbyt wiele. Messi nie dostał ZP mimo, iż został wybrany MVP MŚ i dotarł do finału,a Portugalia nie wyszła z grupy. Czas narysować grubą kreskę oddzielającą tych 2 piłkarzy. Oczywiście nie twierdzę, że Ronaldo to poziom Kucharczyka, ale obok Messiego to mógł usiąść maksymalnie 3 sezony w swojej karierze. Reszta to absolutna deklasacja na poziomie indywidualnym. I chciałbym żeby historia, której integralną i nieodłączną częścią jest niestety ZP jasno pokazała przyszłym pokoleniom, że to nasz leniwy, jedzący fast foody, sterujący klubem, pozbawiony charyzmy, strzelający jedną nogą Argentyńczyk był jeden jedyny i biorąc pod uwagę wszystkie aspekty piłkarskiego rzemiosła nie miał sobie równych.

0

@masq 2014 - 60 meczów, 61goli, 22 asysty, Liga Mistrzów, rekordowe 17 goli w LM. ZP zasłużona, a nie skandaliczna.
Wyniki 2014:
1. Ronaldo – 37.66%


2. Messi – 15.76%


3. Neuer – 15.72%
2013:
Ronaldo - 56 meczów - 66 goli - 15 asyst
Messi - 45 - 42 gole - 15 asyst La Liga

konto usunięte

6

@puyol_presidend5 Messi 4x MVP meczu na MŚ i wybrany najlepszym piłkarzem MŚ.

0

@masq i co mu po tym najlepszym pilkarzu na MS jak puchar pojechal do Niemiec. Nie dziwie mu sie ze niechcial tej nagrody przyjac

0

@masq Mam nadzieję że wygramy LM i Ernesto zostanie, to świetny trener i wygrana LM sprawiła by że wszyscy by go pokochali.

0

@masq Licytacja...nie. Ja tylko śmieję się z Twoich słów ("skandaliczny"), a procenty wyraźnie wskazują czyj to był rok. No bez jaj, nie zakłamuj rzeczywistości. Oczywiście w tym roku Ronaldo nie powinien być nawet w top7, ale faktów z przeszłości nie zmieniajmy.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?