- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1853 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
164
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Conradxc
4
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1853 Culés
2
Trylogia Opowieści z Narnii to bardzo wartościowe dzieło niosące ze sobą bardzo wiele ważnych przesłań i odnoszące się do wielu wartości. Ile razy bym nie oglądał to za każdym razem mnie rusza. Jak ktoś nie widział to polecam niezależnie od wieku.
0
@IronSanHybrid Nie przebadam szczerze mówiać jedynie parodia mi się spodobała 1-2 ksiązki przeczytałem ;p
4
@IronSanHybrid zabawne, bo to powieść silnie czerpiąca z chrześcijaństwa...
0
@Moriarty Jak najbardziej widać takie analogie np. Aslan - zbawiciel albo w drugiej części scena z zalania wodą wojsk to nawiązanie do Mojżesza i wojsk Egipskich.
1
@IronSanHybrid @Moriarty
Spoiler z zakonczenia ostatniej ksiazki:
Tak na prawdę to Aslan to dosłownie Bóg i cała historia kończy się tak, że wszyscy bohaterzy z wyjątkiem Zuzanny umierają i idą na zawsze do Narnii, czyli do nieba
0
@Nihas Takie miałem przeczucie co do Aslana. Wyjaśnisz dlaczego umierają ?
1
@IronSanHybrid Jadą gdzieś pociągiem,a pociąg sie wykoleja, Zuzanna jest w USA (chyba) i zatraciła się w imprezach itp. więc jej tam nie było, ogólnie powstaje całkowicie nowa Narnia stworzona przez Aslana bo starą szlag trafił i przenosi tam wszystkie dobre stworzenia z tej starej
0
@Nihas Nie spodziewałem się takiego obrotu :/ Starą trafił szlag bo ?
1
@IronSanHybrid dużo tłumaczenia, ale z tego co pamiętam jakieś dwa zwierzęta (osioł i małpa chyba) znalazły skórę lwa i zaczęły udawać Aslana, zaczęły wycinać drzewa w narnii sprzedawać, jej mieszkańców jako niewolników i gadać, że Aslan i jakieś inne bóstwo to jedna osoba. Aslan przyszedł i zrobił dosłownie sąd ostateczny, połowa zwierząt poszla na jedna strone i przestały mówić, a druga na drugą stronę i z nimi stworzył tą nową Narnię
1
@Nihas Dzięki za info :)