- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1560 Culés
Gorące dyskusje
Batys
11
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
26 odpowiedzi
kodi77
91
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1560 Culés
10
Jeszcze jeden komentarz odnoszący się do januszowego poziomu komentatorów. Zazwyczaj jestem spokojnym człowiekiem z ogromnym polem tolerancji dla różnych głupstw, lecz muszę przyznać, że dzisiaj mój "irytometr" przekroczył bezpieczną kreskę co najmniej o kilka długości.
Co to jest w ogóle za bzdurna teza, że Maradona grał na pastwiskach, a Messi na gładkim polu - i przez to wyżej można stawiać Escobara z Argentyny? To może inaczej: Messi gra w czasach, kiedy poziom taktyczny przerasta kilkukrotnie ten z lat minionych. Dzisiaj najdrobniejszy ruch jest analizowany z różnych kamer. Przeciwnicy prezentują kulturę gry, poziom ogólny jest zdecydowanie bardziej wyrównany niż kiedyś. Już widzę jak Maradona mija skondensowany mur Napoli i strzela hat tricka. Z różnych kompilacji wyciągam następujący wniosek - kiedyś pilkarze mieli wyjątkowo dużo miejsca. Widać to praktycznie w każdej powtórce z tamtych lat.
Szczerze mówiąc różnice w tym aspekcie widać nawet, gdy przyrowna sie Barce z lat 2009-11, a dzisiaj. Zobaczcie ile wolnych przestrzeni miał wtedy Lio, Xavi czy Iniesta. Dzisiaj nie ma gdzie palca włożyć. Wszystko stoi na wyższym poziomie.
Wszystko, z wyjątkiem poziomu komentowania meczy.
1
@kerouac To całe gadanie o pastwiskach wzięło się z tego, że komentator powiedział o wypowiedzi Messiego po Copa America, gdzie ten skarżył się że trawa jest za długa i boiska są do niczego - ja sobie takiej wypowiedzi osobiście nie przypominam, ale może faktycznie coś powiedział na ten temat, nie chce mi się szukać, żenujące jest jednak to że ten komentator celowo do tego się odniósł, żeby tylko móc powiedzieć o Diego.
1
@NGTRX Mocno tendencyjne komentowanie, rażące błędy logiczne i brak ekspresji. Coraz gorzej z tymi komentatorami.