- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1338 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
14
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1338 Culés
0
Jakim cudem policjant może teraz wystawić mandat w wysokości 5 tys złotych, jeśli maksymalna kwota jaką może na nas nałożyć to 1000 zł z tego co mi wiadomo i to w przypadku jeśli się złamało kilka praw, a nie jedno. Wyższe pieniężne kary musi już nakładać sanepid. Jak to teraz wygląda? Czy ktoś się odwoływał albo odmówił przyjęcia takiego mandatu?
0
@xofcbxo Nie mów, że dostałaś :D
2
@kerouac Jeszcze nie, ale wczoraj jak byłam z psem na spacerze to zaczęłam sobie to analizować i zastanawiać się nad argumentami, których mogłabym użyć w dyskusji z nimi, gdyby mnie zatrzymały psiaczki
0
@xofcbxo To nie policjant nakłada te kary, ale inspektor sanitarny
0
@NGTRX Ale jest to jakieś ogólne przyzwolenie sanepidu dane policji? Mogłabym gdzieś o tym poczytać więcej?
3
@xofcbxo To spaceruj z psem i omijaj skupiska ludzi, a będzie dobrze. Wiele ludzi potrzebuje gigantycznych kar, żeby zrozumieć, że te zakazy mają pomóc dla dobra ogółu. Kązdy kto używa mózgu nie potrzebuje zakazów i kar - wie, że unikanie kontaktu z innymi w tym momencie nas może uratować.
0
@puyol_presidend5 Ale ja wiem, potrafię myśleć i robię wszystko tak, jak trzeba. Po prostu zastanawiam się nad tym tematem i chciałabym się więcej dowiedzieć. Takie hobby ;P
1
@xofcbxo Nie wiem jak to w praktyce wygląda, ale w ustawie która przewiduje te kary (http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000056701.pdf - rozdział 8a) nie ma słowa o policji, pewnie więc policja tylko spisuje i przekazuje dane do odpowiedniego inspektora sanitarnego (nie wiem na jakiej podstawie) a ten karze w drodze decyzji - bo to są kary administracyjne warto zaznaczyć.
1
@NGTRX Dziękuję bardzo! Będę dalej coś szperać na ten temat :D
0
@xofcbxo Z tego co zrozumiałem oni dają 500 zł. Potem (ewentualnie) przekazują sprawę do sanepidu i ten może nałożyć 5 000 zł. Więc mogą poinformować od razu delikwenta, że może się spodziewać informacji z sanepidu. W sumie tyle.
0
@Piotr89Sand No właśnie czytałam na twitterze, że to policja nałożyła karę 5 tys, ale może po prostu ludzie wyolbrzymiają albo przekręcają i rozpowiadają nieprawdziwe informacje. No cóż, obyśmy się nie przekonali o tym :D
0
@xofcbxo Bo teoretycznie to rzeczywiście policja jakby nakłada tę karę przez poinformowanie sanepidu. ;) Mogą poprzestać na mandacie 500 zł i nie podawać sprawy dalej. Przynajmniej tak rozumiem te zasady.