- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 894 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
171
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
5
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 894 Culés
37
Barcelona klepie piłkę wszerz boiska, jest zaprogramowana na wolne tempo rozgrywania i prezentuje się statycznie mniej-więcej od ostatniego sezonu Guardioli z wyłączeniem na okres około 1.5 roku za pontyfikatu Lucho. Oczywiście nie jest tak, że nie miała znakomitych spotkań lub nie grała jak z nut, że się ręce same składały do oklasków, jednak generalnie w sytuacji, kiedy przeciwny zespół stawia tzw. autobus, ich gra wygląda schematycznie, na alibi. Każdy trener miał pewien wpływ na system gry, ale fundamentalna zasada pozostała nienaruszona: Barcelona musi mieć wysokie posiadanie piłki, wchodzić prawie całym zespołem na terytorium rywala, stosować krótkie podania i niskie tempo rozgrywania. To zawsze będzie prowadziło do tego, że rozsądny przeciwnik cofnie się głębiej, pozamyka korytarze i spróbuje kontrataków, bo jak już wspomniałem, drużyna Barcelony podchodzi bardzo wysoko. O ile posiadanie szybkich, robiących przewagę w grze jeden na jeden skrzydłowych oraz środkowego pomocnika/-ów jest rozwiązaniem problemów, z którymi boryka się klub, o tyle ich brak przekreśla całą taktykę, gdy przeciwnik ma dobry dzień w grze defensywnej. W takim wypadku trzeba mieć plan B, którego dumna Blaugrana nie posiada, bo uważa, że jest najmądrzejsza na świecie, a jej styl to szczyt piłkarskich umiejętności. Nie ma sprytu, nie ma elastyczności, nie ma pokory. Czasami wystarczy oddać piłkę, cofnąć się, więcej pobiegać w pressingu, wyprowadzić natychmiastowy kontratak. Jednak zawodnicy zwalniają i klepią. Jest to przeraźliwie męczące. Ile lat można robić to samo i oczekiwać zgoła odmiennych rezultatów? Czas pójść po rozum do głowy i stać się ekipą nowoczesną, reagującą na boiskowe wydarzenia, a nie kurczowo trzymającą się pradawnych zasad. Tym stylem, bez zmian, korekt w trakcie meczu, nie zajdziemy daleko. Nie, jeśli przeciwnik się okopie. Nawet jeśli uda się strzelić bramkę i wygrać, to przecież przyjemność z oglądania jest wątpliwej jakości. A drużyn idących na wymianę ciosów z Barceloną jest coraz mniej. Bo po co mają to robić, skoro skuteczna jest głęboko defensywa i zabójcze kontrataki? Czasy kamikadze się dawno skończyły.
0
@Cochise nieprzeczytalem całego, ale raczej daje plusa