- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1343 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
0
@LukaszFan nie, bo to, że Ukraina zachowuje się jak dziecko to nie znaczy, że my powinniśmy... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
doc
4
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Karol145
2
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1343 Culés
7
Jakie macie zdanie na temat sędziów? Bo jak ja słyszę, że za zabójstwo popełnione w pełni świadomie, czasami przez recydywistę zapada wyrok 15 lat to mnie krew zalewa. Druga szansa? Jaka druga szansa ludzie, on komuś zabrał życie, rodzice zabitego, dzieci, żona muszą z tym żyć, więc w imię czego ktoś taki ma wyjść za 15 lat (albo i wcześniej) i znów może kogoś zabić? Powinno to być bezwzględnie karane. No i oczywiście darmozjady powinny ciężko pracować na każdy kawałek chleba, który dostają w więzieniu.
A jak nie chce pracować to... :)
20
@MESSIah16 dlatego dla zabójstw dokonanych z premedytacją oraz innych bardzo ciężkich czynów powinna być kara śmierci, a nie jakieś durne więzienia, z których wychodzą jeszcze gorsi zwyrole.
2
@Kurkmen albo praca w kamieniołomach lub do kopalni ich wysłać :P
2
@Kurkmen A podatnik płaci za to.
3
@MESSIah16 To potrzebna jest reforma ogólnie pewnych praw itp. Np. dla mnie znęcanie się nad zwierzętami i śmiesznie niskie kary to również absurd. Podejrzewam rónież, że w państwie takim jak Polska kary można by zaostrzyć. Tylko nie ma komu tego zrobić?
1
@MESSIah16 Życie za życie tak powinno być
3
@MESSIah16
Możesz podać konkretny przykład zabójstwa w recydywie z takim wyrokiem ?
0
@pax https://gazetakrakowska.pl/nowy-targ-15-lat-wiezienia-dla-mordercy-rodzina-ofiary-walczy-o-sprawiedliwosc/ar/9311452
to była głośna sprawa w Polsce, później Ziobro złożył kasację i koniec końców chyba 25 lat. Sprawca wielokrotnie wcześniej był karany i miał problemy z prawem.
Zresztą to nie ma znaczenia, zabójstwo popełnione w takim przypadku bez względu na to kto go dokonuje, czy był karany czy nie powinno być dożywociem.
7
@MESSIah16
Złagodzenie wyroku pierwszej instatncji skandaliczne w tym konkretnym przypadku. Nie powinno miec miejsca. Tylko czemu pytasz o sądziów uogólniając i pokazujesz jedną sprawę, która jest dośc charakterystyczna. Sędziowie wydają roczine tysiące wyroków. Ty na jednej kwestii budujesz cały swój odbiór sędziów. Czemu nie napiszesz o jakims właściwym, niekontrowerysjnym wyroku?
1
@pax jasne, jest wiele normalnych wyroków, tylko dla mnie za takie czyny to powinna być norma. To miałem na myśli, że do dziś trafiają się takie jak ten powyżej, może nie w skali 1 do 1, ale bliskie.
0
@MESSIah16 prawo jest jakie jest. Problem w tym,że że to prokurator musi przedstawić dowody niezbite a jeśli jest choćby cień wątpliwości to co ma zrobić sędzia?prokuratorzy w większości dobrej zmiany są nieudacznikami więc nie sędzia jest problemem. Przykład. Mojej żony siostra zmarła na skutek nie udzielenia przez męża pomocy, notabene on się do tego przyczynił. Sedzina na kończącej rozprawie powiedziała tu cytat:wiem że pan to zrobił ale z zebranego materiału dowodowego nie mogę ze 100% pewnością panu tego udowodnić. Gość nie siedzi, dostał w zawiasach 4 lata. Dlatego ważne były sądy,prokuratorzy itp. Teraz za pis są stronniczy, często nie mający wiedzy i umiejętności ale że należą do partii to mają stanowiska.
0
@Kurkmen Zaraz Ci Komendę przywołają (ewenement) i powiedzą, że kara śmierci to zły pomysł.
0
@MESSIah16 Jak sie ma plecy to można wszystko. Mój stary znajomy z liceum pod wpływem zabił prowadząc dwójkę dzieci i ojca jadących rowerami i po kilku latach ciągnięcia sie sprawy dostał tylko 8 lat bezwzględnego.
0
@LuisSalvano Kara śmierci to bardzo dobry pomysł ale do tego musi istnieć bardzo dobry system - u nas jest jak jest więc najpierw należałoby go naprawić a nie zaczynać od dupy strony