- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1896 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
83 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1896 Culés
2
Jako ciekawostka
Wg GUS, w ostatnich 12 miesiącach:
urodziło się 369 tys. dzieci
zmarło 409 tys. osób.
Ubyło więc aż 40 tys. Polaków.
To najgorszy wynika od II WŚ.
1
@Rastafarnianin Za mało pincet plus.
2
@Rastafarnianin To smutne. Jednak jesteśmy tak rozwinięci, ze bardzo patrzymy na konsekwencje naszych decyzji i niestety w Polsce gospodarka i ogólny poziom życia nie pozwala jeszcze na zakładanie większych rodzin. I nie chodzi tu o pomoc od państwa czy coś, tylko taki spokojny komfort życia. Dla większości. Bo ten co ma bardziej ogarnietą głowę i tak sobie poradzi, tylko patrząc na przekrój społeczeństwa.
1
@koksik2700 Ale bzdury :D To spójrz sobie na Niemcy, Francję, Wielką Brytanię czy Japonię chociażby i jakie tam mają wskaźniki dzietności :D A raczej nie wydaje mi się żeby brakowało im dobrobytu
1
@koksik2700 W biednych społeczeństwach rodzi się mnóstwo dzieci. W bogatszych zaczyna się wydziwianie. Przecież za komuny i przed wojną był znacznie niższy poziom życia. W Afryce czy Indiach poziom życia jest niski. Po wojnie w Polsce bieda aż piszczała a był bum demograficzny i nikt nie patrzył na okoliczności.
Obecnie znam sporo dobrze sytuowanych rodzin żyjących wg modelu 2+1. A już tych laleczek mówiących "jedno dziecko max" to jest wręcz pandemia.
W biednych rodzinach akurat z dziećmi nie ma problemu. Decyduje raczej egoizm rozpieszczonych tzw. nowoczesnych kobiet. Gdyby ich mamy były podobnymi egoistkami 2/3 z nich nie byłoby na świecie.
1
@Comentateiro ktoś jest egoistą bo ma jedno dziecko lub nie chce mieć ich wcale? walnij się w czajnik :)
1
@Allbi Bardzo merytoryczna odpowiedź. Niechęć do posiadania dzieci wywodzi się z niechęci do poświęcenia swojego czasu innym i wygodnictwa. Jakie inne powody widzisz?
Posiadanie 1 dziecka często prowadzi do decyzji o nieprzechodzeniu przez ten "koszmar" jeszcze raz. Dla mnie współczesne kobiety często są mierne w tym opiekuńczym aspekcie kobiecości. Nie mówię tu, oczywiście o takich, które wybrały lub trafiły na jakiegoś pomyleńca.