- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1256 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
177
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
7
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
37 odpowiedzi
Deathwing112
7
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1256 Culés
14
10. dzień Powstania Warszawskiego
Na Woli, Powstańcy utrzymują placówki przy ul. Okopowej, w rejonie cmentarzy i na Stawkach, mimo silnego naporu wroga.
Na Powiślu oddziały powstańcze umacniają swe pozycje.
Artyleria niemiecka systematycznie ostrzeliwuje Elektrownię, zaopatrującą miasto w prąd.
Na Ochocie oddziały RONA (Rosyjska Wyzwoleńcza Armia Ludowa (ros. Русская освободительная народная армия), RONA – kolaboracyjna formacja zbrojna złożona z Rosjan podczas II wojny światowej) prowadzą dalszą pacyfikację dzielnicy.
„Reduta Wawelska” nadal odpiera ataki wroga. Wieczorem, po dwóch dniach kopania, obrońcy Reduty mają gotowe przejście do kanałów.
Po południu samoloty niemieckie rozrzucają nad Warszawą ulotki, wzywające ludność stolicy do opuszczenia miasta.
Nocą z 9 na 10 nad Śródmieściem i Mokotowem pojawiają się brytyjskie samoloty. Dokonują udanych zrzutów broni i amunicji. Pierwszy zrzut broni dociera też do oddziałów z Kampinosu.
Chwała Bohaterom!
1
@Slazmi A to drugie hasło? Nie musisz się ze mną zgadzać.
1
@Comentateiro Nie o zgadzanie idzie, mam swoje i to raczej niezmienne poglądy... ale dziś tak zaplanowałem...xD
1
@Slazmi Tak się zdziwiłem po prostu. Bo widzę, że relacjonujesz przebieg Powstania regularnie, czytam na dole tekstu, a tu brak mnie poraził po oczach. Już zacząłem mieć wyrzuty sumienia : )
1
@Comentateiro Nie jestem, aż taki małostkowy...xD
0
@Slazmi co by było jakby nie było powstania?
0
@klaudiusz_blau Gdyby nie było Powstania, to byłoby ... nie wiem co.
Na to pytanie nie znajdziesz odpowiedzi lub znajdziesz mnóstwo przypuszczeń i spekulacji...