- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 758 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 758 Culés
0
R4six genialnie podsumował rządy Bartomeu porównując go do szefa elektrowni w serialu "Czarnobyl", który przez swoje głupie decyzje spowodował historyczny wybuch i wszystko co się stało potem.
https://images91.fotosik.pl/407/0539f1935f19b0dagen.png
0
@Pawlak1992 Diatlow nigdy nie był winny wybuchowi. Komunizm i cały ten chory system ZSRR byl winowajcą. Począwszy od nacisków na szybsze budowanie, używanie tańszych materiałów, czy też wadliwa konstrukcja samych reaktorów RBMK. Porównanie nietrafione.
Chociaż największym winowajcą by kłamstwa. Każde jedno kłamstwo. Czarnobyl pokazał jaka jest ich cena.
ZSRR było zbudowane na kłamstwie, które swoje zakończenie znalazło w bloku 4 reaktora atomowego w elektrowni Czarnobylskiej.
0
@Hosh Być może jeśli chodzi o historię to tak, jednak w serialu przedstawiono to inaczej, a do tego odniósł się r4six.
0
@Pawlak1992 No to chyba ktoś nie oglądał serialu i nie potrafi czytać tekstów kultury, jeżeli odniósł wrażenie, że to Diatlow odpowiada za wypadek. Ostatni odcinek dokładnie wyjaśnia co doprowadziło do katastrofy. Kłamstwa i system, który był na nich zbudowany.
0
@Hosh Jednak w serialu to Diatłow był bezpośrednio odpowiedzialny za wybuch. Maszyny były wadliwe, ale pracownicy mieli świadomość, że jeśli je uruchomią, to może dojść do wybuchu. Wszyscy odradzali uruchomienie, tylko Diatłow się uparł i kazał je włączyć. Nawet jeden z pracowników podszedł do niego, dał mu kartkę i kazał napisać że wydał takie polecenie, żeby go nie pociągnęli do odpowiedzialności w przypadku katastrofy.