- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1531 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
doc
6
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
16
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1531 Culés
5
Dyszka roznicy.
https://preview.redd.it/0eyn4okwgpo51.jpg?width=640&crop=smart&auto=webp&s=d27bdd7f8d579b85f9f5f35725074b160ddadc8d
8
@Colon Ewidentna dyskryminacja, wstyd i hańba.
0
@Colon Fajnie by było jakby inne sporty były na podobnym poziomie jeśli chodzi o kobiety i facetów.
1
@don'T.R.I.P.e W gruncie rzeczy jest niewiele sportów gdzie kobiety mogłyby być na równi bądź "lepsze" od mężczyzn, a obecna płaca nie jest dla mnie żadną dyskryminacją, bo jak na przykład piłka nożna kobiet ma dużo mniejsze zasięgi, zainteresowanie i ogólnie dużo mniej osób się nią interesuje to logiczne że będą zarabiać mniej, więc zawsze mnie śmieszyła ta walka o większe zarobki.
1
@Bartunek Czemu niewiele? Ja nie mówie o tym że kobiety np. będą robiły lepsze czasy niż faceci np. w kolarstwie tylko ogólnie o poziomie wewnątrz kobiecej dyscypliny. Np. w piłce którą dałeś jako przykład bo tam zresztą czysta fizyczność nie jest najważniejsza. Ja bym chętnie oglądał kobiecy futbol gdyby poziom był wyższy i grały przyjemnie dla oka oraz gdyby transmisje były łatwiej dostępne i myśle że każdy inny kibic futbolu również. Jeśli chodzi o walke o równe zarobki to jest to troche jajko i kura, np. jeśli chodzi o kolarstwo, gdzieś czytałem że organizatorzy/stacje tv z góry zakładają że kobiet nikt nie będzie chciał oglądać więc mają kiepskie finansowanie i dostają grosze a wiadomo że jak nie ma pieniędzy to nie ma też warunków w dzisiejszym sporcie zwłaszcza takim jak kolarstwo gdzie wszystko jest uber drogie. Tak samo jest z piłką kobiety nie dość że są często stygmatyzowane już za samo granie (pamiętam jak kuzynka grywała z nami na orliku i była całkiem dobra ale potem mama jej zakazała bo dziewczynie nie wolno grać xD) to do tego mają dużo mniej możliwości, mniej klubów kobiecych na wszystkich poziomach, mniej pieniędzy, trenerów itp. Ja nie mówie że to należy na siłe naprawić zabierając facetom kase i dając kobietom, nie jestem też fanem tych śmiesznych procentów jakie teraz są wymagane w korpo bo uważam że nie powinno robić różnicy kto wykonuje prace pod warunkiem że robi to dobrze. Ale z drugiej strony myśle że to są takie najprostsze środki po najmniejszej linii oporu na to żeby pozbyć się właśnie tego stereotypowania i stygmatyzowania które jeszcze jest obecne - kobiety często na starcie mają pod góre jeśli chodzi o takie rzeczy.