- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1375 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
122
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
macio_944
10
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
13 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1375 Culés
0
Grał ktoś w Divinity: Original Sin 2? Polecacie?
Nigdy nie grałem w taki typ gry, ale ostatnio mam przesyt pierwszoosobowymi gramy singleplayer i chciałem spróbować czegoś innego. Jak wygląda turowy system walki, łatwy do nauczenia? Jak ogólnie prezentuje się gra od strony fabularnej, misji itd? A może jakieś inny gry do polecenia macie (byle nie pierwszoosobowe)?
1
@eydem Takich gier trzeba być fanem, bo to typowe, klasyczne rpg. Walka jest prosta do nauczenia się i wymaga wyłącznie myślenia. Natomiast to nie jest gra oparta na walce, ale rozmowach, interakcjach i historii.
1
@eydem Jeśli nigdy nie grałeś w gre turową to możesz mieć problemy z przyzwyczajeniem się.
1
@eydem Ja nigdy nie gralem w gry tego typu i wymeczyla mnie strasznie. Postacie i fabula na ogromny plus ale walka dla mnie to byla czarna magia. Przeszedlem na najlatwiejszym. Pozatym system zapisu jest strasznie nieuntuicyjmy i kilka razy musialem powatarzac ok. 1h rogrywki (pomijalem wtedy dialogi wiec robilo sie z tego 20 min ale jednak denerwowalo)
2
@eydem Gra jest świetna, jeżeli o RPG chodzi to nie ma konkurencji w mechanice rozgrywki. Fabularnie też całkiem przyjemna i z humorem.
Jeżeli nie przeszkadza ci, że walki są turowe (a w sumie to quasi turowe, bo tylko w obrębie starcia gra rozgrywa się w turach a jeżeli masz jakieś postacie poza strefą walki to one dalej poruszają się bez tur do póki nie zbliżysz się na odpowiednią odległość).
Zależności między postaciami są fajnie zrealizowane, gra rozróżnia nawet jak wygląda postać (rasa szkieletów nie jest mile widziana, ale wystarczy ubrać wiadro na głowe i po problemie). Wracając do walki, to wszystko podlega fizyce, jak się chce to można przeciwników nawet ciężkimi beczkami zabijać rzucając nie w nich, a żywioły którymi operujesz (standard: ziemia, ogień, woda, elektryczność, krew itd.) zachodzą między sobą w reakcje co daje ogrom możliwości budowania postaci (typu mag wodno-elektryczny, który najpierw moczy przeciwników żeby potem wszystkich stojących w kałuży porazić prądem).
Ogólnie gra 9/10.
0
@kulka No własnie obawiam się walki, bo nie nie grałem nigdy w takie coś. A na najłatwiejszym jak było? W miarę sprawie się walczyło?
0
@osa91 Hmm, szczerze to ostatnie zdanie bardzo zachęca, bo to bardzo cenię sobie w grach. Sam model walki nie aż tak, chociaż zależy na co mam ochotę.
1
@eydem Nie uzywalem zadnych buildow z sieci, postacie rozwijalem wedle wlasnego uznania i na najlatwiejszym szlo w miare ok tzn dalej nie czerpalem z walk przyjemnosci ale nie byly nie do zniesienia.
0
@Tasde opis super zachęcający! No najbardziej obawiam tego systemu walki bo nie grałem nigdy a kumpel mówił ze nudny trochę