- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 794 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 794 Culés
0
Myślicie, że w 2021 będzie inaczej niż do tej pory jeśli chodzi o kredyt na mieszkanie?
Z tego co kojarzę banki chcą, żebyśmy mieli chociaż 20% wkładu własnego. Ten wymóg raczej wzrośnie? Pozostanie bez zmian? Zmaleje? Jeśli się zmieni to jak obstawiacie - na ile %?
Szczerze mówiąc liczę na coś innego niż większość, ucieszyłbym się, gdyby się okazało, że bank chciałby np 60% wkładu (wiem, niemożliwe), bo wtedy byłoby dużo mniej chętnych na zakup, a więc ceny mieszkań mogłyby spadać.
0
@puyol_presidend5 temat mi całkiem obcy, ale powoli zaczynam myśleć o tym. Wkład własny jest zawsze czy np. przy dużych kwotach, powiedzmy, powyżej 150 tys?
0
@puyol_presidend5 Nie no, ja myślę, że z tymi 20% to polecieli tak bardzo, że ciężko uwierzyć, aby mieli jeszcze bardziej podnieść ten próg. Już teraz znam sporo osób, które musiały zrezygnować z zakupu mieszkanie, ponieważ zwyczajnie nie mogli sobie pozwolić na taki wkład własny. Jeżeli już to utrzyma się taki sam, albo trochę obniżą.
0
@Klaudix Jak na mieszkanie, to musisz mieć wkład własny. Niezależnie, czy kupujesz kawalerkę za 250tys, czy apartament za bańkę.
0
@LuisSalvano Ale uzbieranie kilkudziesięciu kafli pokazuje bankowi, że coś tam ktoś potrafi odłożyć. Bałbym się dać kredyt komuś kto do tej pory nie odłożył żadnej sensownej kasy. Jeżeli mam być egoistą - oby podnieśli ten próg.
0
@puyol_presidend5 Nie każdy ma możliwość tak łatwo odłożyć. Za wynajem mieszkania płaci się mniej więcej tyle samo, co za ratę kredytu. Skoro ktoś nie ma możliwości mieszkać z rodzicami, to wynajmuje. Jak wówczas ma odłożyć tak wysoką kwotę wkładu własnego, tym bardziej jak znów ją podniosą?
0
@LuisSalvano Ja to rozumiem, dlatego mówię, że moje myślenie w tej sytuacji jest egoistyczne.
0
@puyol_presidend5 Trochę późna pora żeby się mocno rozpisywać, ale na dzień dzisiejszy znajdziesz jeszcze takie banki, które dadzą kredyt nawet i na 10% wkładu własnego. 20% to standardowy wymóg, jednak niektóre banki to obchodzą "ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego", w dobie kryzysu z marca pojawiły się jednak banki, które wymagały aż 30% wkładu. Jak rynek zachowa się w bardzo bliskiej przyszłości? Ciężko powiedzieć, wkłady własne na poziomie 50-60% w perspektywie roku wydają się jednak nierealne, rynek deweloperski, jak i bankowy dostałyby mocno po kieszeni. Na spadek cen mieszkań na rynku deweloperskim raczej nie ma co liczyć moim zdaniem, okazję mogą się pojawiać na rynku wtórnym, ale będą szybko wyłapywane przez ludzi z kasą, którzy siedzą w tym na co dzień.
1
@puyol_presidend5
raczej nie ma szans, mieszkania muszą schodzić bo to za duży biznes, tak samo jak nie liczyłbym na spadek cen mieszkań, nawet w marcu go nie było