- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1755 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
74
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
CLS63AMG
33
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Karol145
0
@Dari0G daj cos sensownego, a nie znów personalia, nie interesuje mnie to. Zawsze gdy Dana partia... » Czytaj dalej
96 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1755 Culés
8
Rochester, stan Nowy Jork.
Dwóch czarnoskórych nastolatków spryskało białego mężczyznę łatwopalną substancją. Gość nic im nie zrobił. Siedział sobie na werandzie przed własnym domem.
Oprawcy nie ugasili ognia - zostawiali ofiarę, żeby spłonęła żywcem.
Mężczyzna zmarł kilka dni później w szpitalu. Poparzenia trzeciego stopnia pokrywały 70% jego ciała.
Lokalny dziennikarz, niejaki Bob Lonsberry, nie mógł znieść milczenia mediów, więc ujawnił rasę sprawców.
https://www.foxnews.com/us/rochester-new-york-teens-man-fire-murder-charges
https://www.dailywire.com/news/two-teens-set-mentally-ill-man-on-fire-if-races-were-reversed-it-would-be-a-national-story
8
@rafi509 to teraz White Lives matter;)
7
@rafi509
Okropne. każde bestialstwo jest godne potępienie bez względu na rasę czy wyznanie.
5
@Barca1992 Nie będzie WLM, bo to "biała supremacja" ;)
1
@rafi509 zapewne nie wyciągną wobec nich większych konsekwencji. Obok się mylił.
1
@rafi509 Niech zgadne? Bob Lonsberry juz stracil prace?
0
@rafi509 Dramat. Mam nadzieję, że Ci rasiatowcy mordercy poniosą odpowiednie konsekwencje.
0
@wroclawianin89
NIe, akurat Ci cały czas promowali hasło All Lives matters, więc wyszliby na hipokrytów teraz.
0
@Karzel
Skąd wiesz że motywacja byłą na tle rasowym ?
0
@pax Nie wiemy. Faktem jest jednak, że podpalili niewinną osobę siedzącą sobie przed domem. Z tego co się orientuję, to nie ma żadnych wzmianek o kradzieży czegokolwiek więc "robbery gone wrong" raczej nie wchodzi w grę.
Być może wzięli sobie (zbyt mocno) do serca teksty pojawiające się w magazynie "The Roots".
0
@rafi509
Więc nie wiesz i nie masz żadnych, nawet poszlak że motywacja była rasistowska, ale oskarżasz o to czarnoskórych. Hmmm, zastanawiające.
0
@pax Napisałem, że nie wiemy. Napisałem też o tym, jaką motywację możemy wykluczyć. Resztę sobie dopowiedziałeś.
Mnie zastanawia, czy podobną reakcję miałeś na wiadomości o zabójstwach w Atlancie. Też wzbraniałeś się przed stawianiem jakichkolwiek tez, czy może jednak, podążając za wzorem mediów, pisałeś o rasistowskim mordercy, przedstawicielu białej supremacji?
1
@rafi509
Dla mnie nie ma koloru skóry, narodowości czy wyznania, bestialstwo jest bestialstwem i tak to określiłem w pierwszym komentarzu. Jednak widzę, że wystarczy zwrócić uwagę i już reakcji można się domyśleć, jakie to przewidywalne.
NIe rozpocząłem wątku ani o Atlancie ani tego. Rozumiem, że Ty napisałeś wątek o Atlancie, bo chyba nie wyszukiwałbyś i wklejał tylko zbrodni Czarnych przeciwko Białym a pomijał zbrodnie Białych. Nie posądzałbym Cię o takie tendencyjne, wybiórcze zachowanie wobec jednej rasy.
Gdybym miał się podpalać na słowo Czarnoskóry nie nazwałbym tego bestialstwem, więc nie trafiony zarzut.
0
@pax Powtarzam jeszcze raz - "zwróciłeś uwagę" na coś, co sam sobie dopowiedziałeś. W żadnym komentarzu nie napisałem, że morderstwo było na tle rasowym.
To mi w ogóle wygląda tak, jakbyś podpalił się za samo użycie słowa "czarnoskóry". Nie dziwi mnie to, wszak nawet media nie lubią podawać tego typu informacji.
Tak, sprawcy są czarni. Tak, próbę kradzieży można wykluczyć. Informacji o problemach psychicznych nigdzie nie widziałem więc jej nie wykluczam gdyż, jak już wcześniej DWUKROTNIE napisałem - nie wiemy wszystkiego.