- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1640 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
95
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Batys
13
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
26 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1640 Culés
7
Sytuacje takie jak podczas dzisiejszego meczu Cadiz z Valencią albo spotkania pomiędzy Istanbul Basaksehir a PSG pokazują, że konieczna jest korekta przepisów lub przynajmniej wypracowanie odpowiedniej procedury do stosowania przy podobnych incydentach, aby uniemożliwić zawodnikom bezkarne manifestowanie swojego, często nieuzasadnionego, niezadowolenia ze szkodą dla pozostałych zainteresowanych. Obecnie rasizm, a w niektórych przypadkach raczej rzekomy rasizm, stał się wytrychem, który usprawiedliwia wszystkie działania. Zawodnik tłumacząc się rasistowską obelgą rywala czy sędziego może zejść z boiska powodując niemałe zamieszanie, w skrajnych przypadkach prowadzące do przełożenia meczu. Kuriozalna jest sytuacja, w której tak poważne zmiany organizacyjne spowodowane są subiektywną oceną jednego z piłkarzy, szczególnie kiedy późniejsza analiza sytuacji wskazuje, że rasistowski incydent nie miał miejsca, a wszystko było jedynie nieporozumieniem jak w przypadku spięcia pomiędzy rumuńskimi sędziami, a członkiem sztabu zespołu ze Stambułu.
Skuteczna walka z rasizmem oznacza też koniec z traktowaniem tego tematu w sposób uprzywilejowany. Słuszne jest rozpatrywanie takich incydentów w celu wymierzenia autorowi agresji słownej adekwatnej kary, ale ocena powinna należeć do odpowiednich organów, komisji, a nie piłkarzy. Absurdem byłaby sytuacja, w której zespół odmawia dokończenia spotkania po faulu rywali, jako absurd należy również traktować zejście zawodnika lub całej drużyny z boiska po jakiejkolwiek obeldze.