Arden
Dołączył/a: sierpień 2023
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
Słuchajcie się, bo od picia wody to się wam żaby zalęgną w organizmie.
17
Ryanair :D
3
To przyjęcie piłki przez Leo, przy bramce na 2:0 było chore.
4
Są tutaj chłopcy?
8
Ale byłoby zajebiście, gdyby ten upośledzony Urugwaj dostał baty od Hiszpanii, a Republika Zielonego Przylądka wygrała w ostatnim meczu z Arabią Saudyjską.
4
Taki upał, że aż asfalt się topi.
@Kessie
14
@Popitek12 ale za cztery lata już na pewno wam się uda z Cristiano na czele w roli piłkarza, trenera, dietetyka i psychologa sportowego.
6
Turcja odpada z Mundialu.
Moja babcia/mama uzależniona od tureckich seriali.
3
Tacy właśnie piłkarze wypełniali kiedyś stadiony. W dzisiejszych czasach wszystko zrobiło się jakieś takie schematyczne i przewidywalne. Jest bardzo mało zawodników, którzy dużo ryzykują na boisku i mają w sobie pierwiastek magii.
9
Ale Messi pokazał wtedy klase, a to było ogromne wyzwanie po przegranym finale.
5
Po prostu Biedroń, więcej pisać nie trzeba.
6
Lionel Scaloni o atakach paniki, kryzysie zdrowotnym po wygraniu mundialu w 2022 roku i jeździe na rowerze w rozmowie z dziennikarzem Diego Borinskym.
Po mistrzostwach świata w Katarze byłem zdezorientowany i nie wiedziałem, dlaczego. Potrzebowałem pomocy. Moi rodzice doznali udarów. Latałem między Argentyną a Hiszpanią, gdzie mieszkam na co dzień. Gdy byłem za oceanem, dzieci pytały mnie: „Tato, kiedy wrócisz?”. Na Majorce miałem wyrzuty sumienia, że nie ma mnie przy rodzicach. Po mundialu zaczęły dręczyć mnie wątpliwości: Lionel, a co, jeśli zaczniecie przegrywać? A co, jeśli nie podołasz? Di Maria odchodzi, Messi też może zrezygnować. Jak dasz radę bez nich? Dopadały mnie czarne myśli, choć tonąłem w komplementach. Zachorowałem.
Zaczęło mnie potwornie swędzieć ciało. Byłem cały w pęcherzach. Nieznośny stan. Półpasiec. Mój lekarz powiedział, że układ odpornościowy po tygodniach gigantycznego stresu kapituluje. No cóż, nigdy nie umiałem odpuszczać. Pamiętam, że podczas kariery piłkarskiej w Deportivo przegraliśmy mecz z maleńką Meridą. W drodze powrotnej autobusem moi koledzy śmiali się, opowiadali żarty, jakby nic się nie stało. Ja nie mogłem. Siedziałem podminowany i upokorzony.
Poszedłem do psychologa, bo czasem dobrze jest spotkać się z kimś, kto nas nie zna i ma świeże spojrzenie na nasze życie. Usłyszałem, że umysł kontroluje wszystko. Dam przykład. Mam dwa rowery: górski i szosowy. Codziennie przez minimum dwie godziny uprawiam kolarstwo. Majorka to raj dla kogoś, kto kocha ten sport. Zauważyłem, że kiedy wsiadam na rower górski i jeżdżę po wertepach, wracam wypoczęty. Z kolei gdy kończę jazdę na szosówce, jestem wyczerpany i zły. Psycholog zadał mi pytanie: Wiesz, dlaczego tak się dzieje? Bo na górskim jesteś skoncentrowany na jeździe, kamieniach i nierównościach. Wiesz, że możesz upaść w każdej chwili i musisz uważać. Twój mózg nie zajmuje się niczym innym jak tylko trasą. Na rowerze szosowym masz komfort. Asfalt, otwarta droga, nie musisz być tak skupiony. Więc zaczynasz myśleć: o taktyce, selekcji, wynikach. Pedałujesz i pedałujesz, a mózg zajmuje się tym, co tylko pogłębia twoje wątpliwości. To cię wykańcza, Lionel. Wracasz wypalony.
Pomyślałem: Cholera, on ma rację! Dostałem wskazówki, jak radzić sobie z tym problemem. Podczas jazdy na rowerze szosowym miałem od tej pory na głos mówić, co zrobić. Na przykład: nadjeżdża samochód, za pięćset metrów muszę skręcić w prawo, za dziesięć minut robię przerwę na nawodnienie, tamten podjazd pokonam bez napinki. Zacząłem stosować tę technikę i zapomniałem o wszystkim innym. Wróciłem do domu i poczułem gigantyczną różnicę. To niesamowite, jak bardzo byłem wypoczęty.
[Mateusz Święcicki]
6
Syn Shreka pewnie pije też energetyki dzika i pali e-papierosa.
8
Jak król ze swoimi rycerzami, kiedy idą na wojnę.
20
Bardzo mądra wypowiedź zawodnika z Kongo.
13
Kto sieje wiatr, ten zbiera burze.
1
Gordon dzisiaj brameczka.
0
@L3OM3SSI A mi się wydaje, że będzie podobnie jak na ostatnich mistrzostwach świata czy euro, czyli przepychanie spotkań bez żadnego stylu i marnowanie potencjału większości piłkarzy z Portugalii.
5
Grać takie gówno, a mieć tylu zajebistych piłkarzy, to tylko Portugalia potrafi.
Niech oni odpadną jak najszybciej, bo oczy krwawią, gdy patrzy się jak kaleczą ten piękny sport, jakim jest piłka nożna.
1
Cristiano jest taki bezradny i mało potrzebny, gdy nie dostanie piłki pod nos. Nie pressuje, słabo gra tyłem do bramki, technicznie jest już drewniany i często w grze kombinacyjnej po prostu przeszkadza.
Czekam na drugą połowę i wejście Goncalo Ramosa, bo z nim Portugalii będzie zdecydowanie łatwiej i ciekawiej w ofensywie.
18
Ale pięknie napisane.
1
Ale ten Olise jest zajebisty.
3
To była w chuj ciężka sytuacja do interpretacji.
5
Francja to wygląda jak Real w ostatnich dwóch latach. Napchani gwiazdami po same brzegi, a nie ma żadnego pomysłu w ofensywie i schematów, a w defensywie panika i ciągłe wybijanie piłki na oślep.
1
Największe rozczarowanie jest wtedy, gdy syn zaprasza na swój debiut podczas gali bokserskiej, a wychodzi w bikini między rundami jako ring-girl.
3
Senegal czy Senegal Premium?
Kto według was wygra?
4
On już nic nie musi, ale jestem przekonany, że piłkarsko ogarnie i wstydu nie będzie.
1
Kiedyś to było, teraz to jakieś marne podróbki.
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
@MessiForeverTheBest W dodatku Doue i Dembele dobrze bronią i dużo pressują jak na zawodników ofensywnych.