Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@John_Doe tak? Musisz mieć dużo wolnego czasu. Zazdroszczę bo ja w TV oglądam tylko mecze Barcelony. No i kawałek męczy Realu oraz Porto ostatnio ale to były raczej minuty
0
@rumilas zastanów się czy gdybyś popadł w długi to zastawilbys dom żeby postawić w ruletkę wszystko na czarne albo czerwone. Się uda - super i masz sukces. Się nie uda - to masz jeszcze bardziej przerabane.
Sorry ale to jest zarządzanie Laporty. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć że był sukces i super bo kibicuje Barcelonie od 30 lat i przeżyłem grube lata jak i chude. Ale to nie znaczy że będę pochwała dalsze ryzykowanie w tym stylu.
32
@John_Doe tv Republika dotarła na LaBambe.
2
@Dari0G gdzie był jej właściciel? Czy ma wszystkie szczepienia? I dlaczego chodzi bez smyczy i kagańca?
1
@MirusAmisz przecież Lewy to jego ojciec. Myślisz że czemu Anka się pusz... na tańce nagle zaczęła chodzić? ;)
1
@Ilka ha! U mnie o tej porze wprawdzie już tylko woda a nie kawa ale generalnie temat zbliżony ;)
https://zapodaj.net/images/d22decfdac06f.jpg
4
@MesQueUnClub_87 nie dziwi mnie to. Znajomi zatrudniają Ukrainkę której płacą chyba 200 na tydzień. Nie są to jakieś kolosalne pieniądze a mają posprzątane na weekend.
Moja żona by na to nie poszła bo - podobnie jak dziewczyna kolegi @Vegeta88 - sama by wysprzątała bo wstyd brudne mieszkanie pokazac.
A gdyby przyszła taka młoda ładna (a często jestem na zdalnej) to by mi głowę suszyła, więc choć 800-1000 zł bym przebolał to dla świętego spokoju nie wydam takiej kasy ;)
0
@Vegeta88 a to zazdrościmy :)
To ładna czy nie? :D
E: można zatrudnić żonę na stanowisko sprzątaczka i odliczyć od podatku? :p
1
@Vegeta88 rozumiem że w domu prowadzisz działalność
E: ładna ta nowa? ;)
3
@maroon zazwyczaj jest informacja że doliczone jest 10% do stolików na 6+ osób. Przynajmniej ja tak najczęściej spotykam
1
@Pedri16Future dlaczego?
2
@Safrani najlepsza Seksmisja
Ciemność. Ciemność widzę.
Kierunek na wschód. Tam musi być jakaś cywilizacja :)
2
@Roobo Oświadczam, nie ma żadnego zegarka. Zegarek wymyśliliście wy, dziennikarze!
0
@lithotripter w PL mamy - według danych GUS - 12% niezamieszkałych lokali. Jeżeli chcesz zmieniać rynek mieszkaniowy to najpierw zadbaj o to żeby właściciele nie bali się wynająć swoich nieruchomości
0
@lucca87 jak na kogoś tak zapracowanego to popierasz skrajnie nieracjonalne rozwiązania.
Poglądy możesz sobie mieć jakie tylko chcesz. Ale nie dziw się że nazywam po imieniu gówniane idee - szczególnie kiedy faktyczne cele polityków czy z lewą czy z prawa nie mają nic wspólnego z pomaganiem nikomu poza sobie.
Ja wolę mówić prawdę niż dawać sobie opowiadać bajki
1
@lithotripter "Właśnie nie jestem zadowolony z efektów aktualnej polityki, więc jestem otwarty na nowe rozwiązania."
Nie ma takich rozwiązań. Politycy siedza w kieszeniach banków i nie mam opcji która poparłby jakiekolwiek sensowne działania mające na celu spadek wartości nieruchomości albo obniżenie rat kredytów. To jest tylko temat który się rzuca w mediach żeby naiwni się podniecił na 5 minut i poszli głosować na partie X czy Y.
"No to trzeba spróbować zdobyć na ten cel więcej pieniędzy"
Ta. Zwiększymy podatki bo mało płacimy. Albo dodrukujmy kasy.
"Zdecydowanie chciałbym, by wywalanie z mieszkań niepłacących pasożytów było bardzo ułatwione"
To teraz zastanów się przez chwilę dlaczego lewica nie proponuje takiego rozwiązania tylko - co za przypadek - gada o wydawaniu pieniędzy publicznych
1
@clyde ja wczoraj wyszedłem do roboty parę minut po 6. Wróciłem około 21 a w międzyczasie zjadłem krosanta do kawy i później banana. A potem zdziwnie że ktoś je obiad o 22 ;)
0
@gumaz ciekawe czy jak ma się wskaźnik otyłości u posłów w porównaniu do ogółu społeczeństwa :)
0
@Eklerek a przy tym ile trafień w obramowanie zaliczył? To nie był ten rok co Leo bił rekordy też w tej kategorii?
20
To brakuje nam tylko 50 baniek i możliwości zarejestrowania go. Co może pójść nie tak? :)
4
@Jakchcesz sędziowie w LaLiga. Muchę ciągnie do gówna
0
@lithotripter "Ty jednoosobowo decydujesz od czego jest publiczna kasa?"
Dokładnie tak. Ja decyduje na co idą publiczne pieniądze. To nie jest wcale zapisane w budżecie i na każdy wydatek musisz mieć podstawę prawną. Skąd! To Azi LaBamby decyduje. Wydało się!
"Pytam, dlaczego mieszkania mają być wykonane źle, skoro są pewnie robione przez tych samych deweloperów, co prywatnie?"
Dlatego że zasada ogólna jest jak pokazuje doświadczenie że te same rzeczy finansowane z budżetu państwa i z prywatnego są z publicznych pieniędzy droższe i wykonane gorzej bo tam nie ma praktycznie nadzoru.
"Jeśli takich mieszkań będzie dużo, to nie sądzisz, że właściciele mieszkań "komercyjnych" będą musieli obniżyć czynsze i mieszkania będą tańsze dla wszystkich?"
Nie będzie ich dużo bo na to nie ma pieniędzy. Chyba 4 raz Ci pisze rzecz tak oczywista że głuchy by już zdążył usłyszeć i zrozumieć.
A właściciele mieszkań komercyjnych często i gęsto w ogóle nie chcą wynajmować mieszkań i Wola żeby stały puste. Bo prawo nie chroni właściciela a zwykle patologie której potem ciężko się z mieszkania pozbyć. O zniszczeniach nie mówiąc
0
@lucca87 widzę że lewakom ciężko przychodzi do zrozumienia fakt że pieniądze publiczne nie są od tego żeby budować mieszkania.
Ja wiem że myślenie macie ograniczone ale pieniądze publiczne to nie są środki które możesz sobie wydać na to na co masz ochotę.
1
@lithotripter nie wiem czego Ty nie rozumiesz. Masz napisane dosłownie jak dziecku: budowanie mieszkań z publicznych pieniędzy nie ma sensu skoro ten sam efekt - a nawet lepszy - można osiągnąć nie wydając ani złotówki.
To jest zwykłą próba dobrania się do publicznej kasy a nie naprawa rynku nieruchomości.
Jeżeli chcesz naprawić rynek nieruchomości to musisz budować więcej. Bo tylko w taki sposób mogą spaść ceny zarówno kupna jak i wynajmu. Ale nie za publiczna kasę bo ta nie jest od tego żeby budować mieszania.
A jak chcesz żeby czynsze były niższe ( dla wszystkich a nie tylko dla wybranych bo nie widzę powodu dla którego ja mam płacić więcej kiedy ktoś inny może mniej) to masz państwowe podmioty odpowiedzialne za media. Idź z nimi rozmawiaj żeby obciążenia były niższe.
1
@lithotripter wybudowanie z publicznej kasy ekstremalnie drogich mieszkań w dodatku źle wykonanych (bo tak właśnie się buduje za publiczna kasę) to nie jest zwiększanie podaży tylko głupota.
Jaki sens ma wydawanie publicznych pieniędzy na coś co robią prywatne firmy? Gdyby państwo miało swoje przedsiębiorstwa które specjalizują się w budownictwie to można by się nad tym zastanowić ale to by była czysta komuną, więc takich scenariuszy nie ma sensu rozważać.
Nie oszukujemy się. Pomysł lewicy jest skrajnie idiotyczny i żadnego problemu nie rozwiąże. Chodzi jedynie o dobranie się do publicznych pieniędzy.
0
@Faro prawie rzygłem
6
@BulaKG i jego ojciec który z kumplami doprowadzili do wielkiego głodu. Garstka ludzi umarła wtedy z głodu. Jakieś 45 milionów. A ile osób musiało zostać kanibalami żeby przeżyć? Lepiej nawet nie myśleć
Ale tak to Chiny spoko ;)
4
@Kgorecki2500 widzę że mózgi z lewicy tęsknią za komuną. A może zamiast budować ekstremalnie drogie mieszkania z pieniędzy publicznych z których skorzysta promil mieszkańców to budować więcej i wpływać na cenę mieszkać zwiększając podaż a nie wydając publiczna kasę w dodatku nieekonomicznie wydając?
A może zadbać o to żeby z mniejszych miejscowości był dużo lepszy dojazd do dużych aglomeracji np. pociągiem tak żeby ludzie się nie tłukli autami i tam budować te mieszkania gdzie będą tańsze niż np. w Warszawie?
Po co robić coś mądrego? Typowe dla każdej partii politycznej...
6
Dużo zdrowia i kariery w Barcelonie :)
1
@Iniesta8i o tym meczu mówisz?
https://sport.tvp.pl/85310452/szymon-marciniak-tlumaczy-decyzje-z-meczu-legia-jagiellonia-transparentnosc-w-sedziowaniu-jest-potrzebna