Azi

3

Zawsze mnie niezmiernie dziwi że ktoś może kibicować Barcelonie i absolutnie nie rozumieć na czym opiera się nasza gra.

Azi

4

Świetny tekst. Super się czyta. I ten opis naszej piłki oraz znaczenie gry bez niej. Coś za co pokochałem dożywotnio Barcelonę. Kwintesencja naszej piłki.

"Tutaj chodzi o poszukiwanie relacji czasu z przestrzenią. Czasami jest bardzo wiele krótkich podań w tej samej strefie boiska i ludzie na trybunach dziwią się, dlaczego nie posuwamy się naprzód. W rzeczywistości staramy się oszukać przeciwnika. Kiedy po wymianie tylu krótkich podań rywal wyobraża sobie że nic się nie dzieje i traci czujność, wtedy szukamy innego rodzaju podania, którym otworzymy potrzebną wolną przestrzeń. Przede wszystkim musimy dużo myśleć. Trzeba wiedzieć, jaka jest twoja przestrzeń. Nie można zająć tej należącej do kolegi. Należy czekać na odpowiedni moment na włączenie się do akcji. A wszystko trzeba robić na dużej szybkości. Piłkarz musi myśleć bardzo szybko, następnie wykonywać to z taką samą szybkością przy nienagannej technice. Decyzje podejmuje się jeszcze zanim piłka trafi pod nogi. To dlatego, że rywale już wiedzą, jak gra Barcelona. Trzeba być szybszym niż oni. Nie mówię tylko i wyłącznie o piłce, ale również o interpretacji samej gry. Synchronizacja musi być doskonała. Im mniej miejsca na boisku, tym szybciej trzeba grać – Arthur tłumaczy system gry Barcelony."

Azi

0

W zasadzie jeżeli piłka traci kontakt z rękami to powinno to być dozwolone. Z drugiej strony jednak pewna nietykalność bramkarza powinna być zachowana.

Azi

10

Znacznie dłużej. Do klubu trafił latem a debiutował w listopadzie. Cały mecz zagrał dopiero w maju.

Azi

1

A dokładniej to o jakich ekscesach mówimy?

Azi

2

A bramkarz nie może trzymać piłki w rękach dłużej niż 6 sekund. Co nie zmienia faktu, że tylko raz w życiu widziałem z tego powodu rzut wolny (pośredni - dla ciekawskich). A zwykle trzymają piłkę nawet po kilkanaście sekund.
Cabaj w meczu z Legią w 2010 roku.

W zasadzie kozłować piłką też nie mogą co również często się zdarza :)

Azi

0

Technika fajna ale najbardziej mnie cieszy, że dzieciaki już grają naszą piłkę :)

Azi

1

Ale przydałby im się Denis ;)

Azi

3

Odszedł a ta "padaka" została ;)
S. Roberto jest cieniem tego co dawał Alves. O Semedo to nawet szkoda wspominać.

Azi

0

Valverde lubi zaskakiwać :)
Na lewej z pewnością będzie Dembele - chyba że chłopak coś konkretnie odwala po za boiskiem. A Alba miał jakieś problemy mięśniowe, więc kto wie? Lenglet nie nadaje się na lewą stronę defensywy to pomysł podobny do wystawiania tam Vermaelena.

Azi

5

To co Dani i Leo robili z rywalami - to było obłędne! Szkoda że zdecydował się odejść (zarząd...) bo takich ludzi nam trzeba. Tylko skąd ich brać?

Azi

0

Czyżby Miranda na Betis? :)

Azi

7

Brakuje sił na ligę kiedy pojawiają się puchary. Normalka w takich klubach.

Azi

1

Są takie rany, których czas nie leczy.

Azi

1

Konto od ponad 4 lat i dotrwałeś aż do dziś :D

Azi

5

Ja też nie odbieram na kibelku :P

Azi

3

Josep Maria Minguella w swoich wypowiedziach jest równie wiarygodny co nasi politycy :D

To chyba on powiedział że Cou ma 1,60 wzrostu i przewraca się jak się na niego dmuchnie i w ogóle jest nieudacznikiem, który nic nie osiągnął. Że Dembele został sprowadzony aby grać za Neymara. I że transfer Paulinho to totalna głupota. Aha i że klub od maja wiedział, że Neymar idzie do PSG...

Koleś ma chyba wiórki kokosowe zamiast mózgu.

Azi

2

Najważniejsze rozgrywki są najbardziej zacofane. Ale przynajmniej powinno być sprawiedliwiej niż w ostatnich edycjach ;)

Azi

0

To teraz bądź twardy i nie daj Albie zagrać ani minuty :)

Azi

38

Przykro mi ale w sztabie Valverde jest aż trzech fachowców od przygotowania kondycyjnego (Antonio Jose Gomez, Jose Antonio Pozanco oraz Edu Pons). Obawiam się, że klub nie szuka kolejnych specjalistów. Ale cv możesz złożyć. W końcu kropla drąży skałę...

Azi

0

"Mesii" - tak się właśnie traci konta :D

Azi

4

La Rambla wciąż Kocha i wierzy. Tylko nie bardzo rozumiem dlaczego ;)

Azi

5

Iść do sklepu po truskawki (mrożone z biedry;) + śmietana + twaróg. Pycha :D

Azi

0

Takiego ustawienia można się spodziewać chyba wyłącznie na rywala, który musi się totalnie otworzyć - może np. na ostatni mecz LM z Totkami?

Dembele z Interem ładnie pracował w defensywie. Podejmował sporo złych decyzji kiedy dostawał piłkę ale nie było jakiś wielkich zastrzeżeń do pracy zespołu w obronie i w pressingu, bo inaczej zostałby zmieniony dużo szybciej.

Na Betis (zakładając że Messi nadal nie będzie grał) na 100% wyjdzie Rafa. Na lewej stronie wyjdzie Dembele. Ewentualnie można popróbować ustawień z Vidalem lub Alena.

Azi

0

Wyniki jako takie mnie strasznie nie niepokoją. Odpadnięcie z towarzyskiego pucharu również. Raczej chodzi o przeciągającą się nieskuteczność zespołu. Tak jak napisałem - uważam że Pimienta robi dobrą robotę i trzeba dać mu czas.

Azi

4

Szkoda ;)

Azi

2

Problem w tym, że Malcom przez te same 80 minut zrobiłby dużo mniej niż zrobił Dembele. To porównanie ostatnich 10 minut, gdzie Inter się otworzył do tych gdzie bronił całym zespołem jest głupie...

Azi

0

Jeżeli zagra Messi to raczej nie. Natomiast jeżeli Messi nie będzie gotowy to z całą pewnością.

Azi

0

Nie widziałem nigdy biegających pączków :P

Azi

0

Ja bym chciał aby zagrał Alena.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?